Strona główna Sport Piłka ręczna Młody ŚKPR jedzie w Polskę

Młody ŚKPR jedzie w Polskę

0

Juniorzy młodsi ŚKPR-u Świdnica awansowali do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. W barażowym dwumeczu okazali się lepsi o czternaście goli od Dziewiątki Legnica. Teraz świdniczan czeka wyprawa do Zabrza.

Po wygranej we wtorek w Legnicy 41:23 kwestia awansu była praktycznie rozstrzygnięta. Środowy rewanż w Świdnicy miał być formalnością. I rzeczywiście był, tyle tylko, że piłkarze ręczni Dziewiątki postanowili za wszelką cenę udowodnić, że pogrom we własnej hali był wypadkiem przy pracy i w szczypiorniaka grać potrafią. Legniczanie wygrali 28:24 (13:9), kontrolując wydarzenia na parkiecie od dwudziestej minuty. Wówczas notowany był ostatni remis (7:7). Do przerwy ŚKPR przegrywał 9:13. W drugiej połowie podopieczni Krzysztofa Terebuna kilka razy zbliżyli się na dystans dwóch-trzech goli, ale nie potrafili złamać tej bariery.

Przegrana nie zmąciła radości Szarych Wilków. Świętować nie ma jednak jeszcze czego, bo ćwierćfinały, mamy nadzieję, to dopiero początek przygody z Mistrzostwami Polski. Pierwszym przystankiem będzie Zabrze. Turniej odbędzie się od 22 do 24 kwietnia. O dwa miejsca premiowane awansem do półfinałów, ŚKPR zagra z gospodarzami – mistrzem makroregionu śląskiego – Pogonią 1945 Zabrze, mistrzem województwa lubelskiego – Olimpią Biała-Podlaska oraz wicemistrzem województwa podlaskiego – Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka.

I mecz: Dziewiątka Legnica – ŚKPR Świdnica 23:41 (13:19)

ŚKPR: Matlęga, Jabłoński, Wiszniowski – Chmiel 18, Kulon 5, Paleń 5, Borowski 4, Kozak 3, Kopyciak 3, Starosta 2, Zaremba 1, Lepka, Etel

II mecz: ŚKPR Świdnica – Dziewiątka Legnica 24:28 (9:13)

ŚKPR: Matlęga, Jabłoński, Wiszniowski – Paleń 6, Starosta 5, Kozak 3, Chmiel 3, Kulon 2, Borowski 2, Ingram 1, Kopyciak 1, Etel 1, Lepka, Zaremba, Schwartz