Strona główna Wydarzenia Świdnica Honorowi dawcy zebrali blisko 4 litry krwi

Honorowi dawcy zebrali blisko 4 litry krwi

0

Świdnicki Klub Honorowych Dawców Krwi zebrał wczoraj blisko 4 litry życiodajnego płynu. W sumie w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zaparkowanym na świdnickim Rynku zarejestrowało się 13 osób, a 8 z nich podzieliło się drogocennym darem.
Klub Honorowych Dawców Krwi OR PCK w Świdnicy wraz z przychodnią DobraMed zorganizowali wczoraj na świdnickim Rynku zbiórkę krwi. Krwiobus zaparkowany przy bocznym wejściu do teatru, czekał na chętnych, którzy chcą się podzielić cennym darem ratującym życie, od godz. 10.00 do 14.00. – Akcja się udała, mimo niesprzyjającej pogody. Zarejestrowanych zostało 13 osób, a 8 z nich oddało krew. Zebraliśmy prawie 4 litry życiodajnego płynu – podsumowuje zbiórkę Beata Jawień z Klubu Honorowych Dawców Krwi OR PCK w Świdnicy.
Każdy, kto wziął udział w akcji otrzymał zaproszenie na bezpłatne konsultacje w zakresie leczenia bólu, internistyczne, neonatologiczne i chirurgiczne w przychodni DobraMed. Z badań będzie można skorzystać w dniach od 4 do 13 maja. – Poszukujemy sponsorów, dzięki którym być może uda nam się pozyskać więcej nagród dla krwiodawców, a tym samym bardziej zachęcić do szczytnej akcji – dodaje Beata Jawień.

Tekst i zdjęcie: AN

Poprzedni artykułŚwidniccy gimnazjaliści rozbili bank nagród
Następny artykułNie ma mocnych na kolekcjonera wezwań?