Strona główna Sport Piłka ręczna Dla kogo I liga? Szlagier już w sobotę

Dla kogo I liga? Szlagier już w sobotę

0

Już w najbliższą sobotę, 22 kwietnia naprzeciw siebie staną dwie bezapelacyjnie najlepsze drużyny II ligi piłkarzy ręcznych. Drugi w tabeli ŚKPR Świdnica podejmie w hali na osiedlu Zawiszów (18.00) lidera AZS Zielona Góra. Zapowiadają się niezwykłe emocje. Podopieczni Grzegorza Garbacza obiecują, że na boisku zostawią serce i zdrowie oraz apelują do kibiców, aby stworzyli na trybunach niezapomnianą atmosferę i ponieśli ich swoim dopingiem.

Ten mecz zasłużył na miano absolutnego hitu sezonu. ŚKPR Świdnica i AZS Zielona Góra mają olbrzymią przewagę nad resztą stawki. Legitymują się identycznym bilansem 24 zwycięstw i 1 porażki. Świdniczanie jedyną przegraną zanotowali w grudniu ubiegłego roku w Zielonej Górze (22:31). Akademicy ponieśli straty całkiem niedawno, bo 18 marca, gdy niespodziewanie ulegli w Koninie Startowi 22:23.

Zwycięzca meczu będzie bardzo blisko awansu, bo do rozegrania pozostanie już tylko jedna kolejka spotkań. Kto jest faworytem? Więcej szans trzeba dawać przyjezdnym. Świdnickie Szare Wilki dokonują bowiem niemal cudu, że pomimo koszmarnych problemów kadrowych utrzymują tempo akademików. Dość powiedzieć, że w trakcie sezonu ze składu ŚKPR-u najczęściej z przyczyn zdrowotnych wypadło aż siedmiu kluczowych graczy: bracia Kamil i Patryk Rogaczewski, Michał Grochowski, Marcin Mieczkowski, Artiom Yefimenko, Jakub Adamek i Piotr Kuraciński. Bez względu na problemy świdniczanie wierzą, że są w stanie wygrać i zrobić milowy krok do spełnienia marzeń całej sportowej Świdnicy. – W tym meczu damy z siebie wszystko – zapowiada Andrzej Brygier, najskuteczniejszy gracz ŚKPR-u.

Przypomnijmy, że zwycięzca rozgrywek uzyska bezpośredni awans do I ligi, drugi zespół walczyć o awans będzie w barażach.

25. kolejka (22.04):
ŚKPR Świdnica – KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego (18.00)
Tęcza Kościan – MKS Żagiew Dzierżoniów
SSRiR Start Konin – SPR Bór Oborniki Śląskie
MKST Astra Nowa Sól – MKS Zagłębie II Lubin S.A
SKF KPR Sparta Oborniki – LKS OSiR Komprachcice
TS Zew Świebodzin – SKS Orlik Brzeg
EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – UKS Lider Swarzędz