Strona główna Sport Piłka nożna Znakomity początek wiosny w wykonaniu juniorów Polonii-Stali

Znakomity początek wiosny w wykonaniu juniorów Polonii-Stali

0

Świetnie weszli w rundę rewanżową piłkarze Polonii-Stali Świdnica z rozgrywek Ligi Dolnośląskiej Juniorów i Juniorów Młodszych. Biało-zieloni wygrali oba spotkania z wyżej notowanym Parasolem Wrocław – starsi 5:0, a młodsi 3:0!

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili starsi zawodnicy dowodzenie przez trenera Przemysława Malczyka. Już w 12. minucie świdniczan na prowadzenie wyprowadził Łukasz Gerus, zachowując zimną krew podczas zamieszania w polu karnym przeciwników. Jeszcze przed przerwą dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Dawid Kusio. Po zmianie stron wciąż trwał napór gospodarzy. Na 4:0 precyzyjnym uderzeniem podwyższył Michał Somala, a rezultat meczu ustalił z rzutu karnego Mateusz Gładysz.

Polonia-Stal Świdnica – Parasol Wrocław 5:0 (3:0)

Polonia-Stal: Kurzeja, Krupczak, Klemiński, Białas, Mazanka, Somala, Gerus, Kusio, Podgórski, Kopacz, Gładysz oraz Hruszowiec, Piła, Świątoniewski, Zalewski, Filipczak

Juniorzy młodsi Polonii-Stali Świdnica także sięgnęli po pełną pulę, ale w tym przypadku dłużej przyszło nam czekać na gole. W pierwszej połowie długo nie mogliśmy wejść na właściwe tory i lepsze wrażenie sprawiali wrocławianie. Parasol był blisko wyjścia na prowadzenie, ale dwukrotnie fantastycznymi interwencjami popisał się Kacper Szczepaniuk. Po zmianie stron zespół Szymona Majcherczyka podkręcił tempo i całkowicie zdominował wydarzenia na placu gry. Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Radosław Kasprzyk, znakomicie zamykając rzut rożny mocnym uderzeniem z prawej nogi. Chwilę później było już 2:0 po świetnej akcji zakończonej przez Jakuba Filipczaka. Ostatni gol to akcja Kasprzaka i Filipczaka. Pierwszy dogrywał, drugi strzelił głową na 3:0.

Polonia-Stal Świdnica – Parasol Wrocław 3:0 (0:0)

Polonia-Stal: Szczepaniuk, Florian, Depta, Korólczyk, Bieniasz, Iwanio, Kucharski, Kasprzak, Sikora, Pitura, Kocaba oraz Filipczak, Kurzeja, Gazda, Salamon, Jajko