Strona główna Wydarzenia Żarów Żarów z dofinansowaniem na żłobek

Żarów z dofinansowaniem na żłobek

0

Bajkowe Przedszkole w Żarowie już niebawem zostanie rozbudowane. Przy placówce powstanie  żłobek, na który gmina pozyskała dotację ze środków europejskich.

Burmistrz Leszek Michalak 16 marca podpisał w Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej umowę na realizację projektu „Rozbudowa Przedszkola Miejskiego w Żarowie o budynek żłobka w systemie zaprojektuj i wybuduj”. Pierwsze prace budowlane ruszą tuż po rozstrzygnięciu przetargu i podpisaniu umowy z wykonawcą inwestycji. Otwarcie ofert przewidziano na 27 marca. – Ruszamy z kolejną ważną inwestycją oświatową na terenie naszego miasta. Jeszcze w grudniu minionego roku otrzymaliśmy informację o przyznaniu naszej gminie środków finansowych na realizację tej inwestycji, a dziś podpisaliśmy umowę na dofinansowanie. Cieszę się, bo to bardzo ważna inwestycja, która będzie realizowana także zgodnie z oczekiwaniami rodziców dzieci. Dzięki budowie nowego budynku żłobka Bajkowe Przedszkole w Żarowie będzie mogło przyjąć więcej dzieci – mówi burmistrz Leszek Michalak.

W nowym budynku żłobka mają powstać dwie sale zabaw, jadalnie, sypialnie, szatnie, łazienki dla dzieci oraz sala widowiskowa z przeznaczeniem na wspólne zabawy i uroczystości. Projekt zakłada także budowę zaplecza kuchennego oraz szatni i toalety dla personelu. – Dziś mogę powiedzieć, że spełnia się moje marzenie. Kiedy dwa lata temu przystąpiłam do konkursu na dyrektora w Żarowie na kolejną kadencję, jednym z punktów mojej koncepcji była rozbudowa przedszkola o kolejną grupę przedszkolną. Dzięki temu będziemy mieli w Żarowie dodatkowy budynek przy naszym przedszkolu. I to będzie żłobek, który pomieści pięćdziesięcioro dzieci. Zgodnie z oczekiwaniami rodziców naszych przedszkolaków, bo jednak co roku brakuje tych miejsc w placówce, będziemy mogli otoczyć opieką więcej dzieci. Zgodnie z projektem, każda grupa żłobkowa będzie miała swoją sale zabaw, szatnię, sypialnię i jadalnię – dopowiada Elżbieta Wierzyk dyrektor Bajkowego Przedszkola w Żarowie.

Projekt „Rozbudowa Przedszkola Miejskiego w Żarowie o budynek żłobka w systemie zaprojektuj i wybuduj”  otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 831 716,00 złotych. Wartość inwestycji wyniesie: 2 154 960,00 złotych.

Magdalena Pawlik, UM Żarów, opr. red.
Zdjęcia UM Żarów