Strona główna Sport Inne Zakończyli historyczny sezon na ostatniej pozycji

Zakończyli historyczny sezon na ostatniej pozycji

0

Koszykarze Prakto Polonii Świdnica rozegrali ostatni – dwudziesty mecz w tym sezonie na parkietach III ligi. Zespół Mieczysława Młynarskiego wysoko przegrał we własnej hali ze Śląskiem Wrocław 57:90.

Bilans na zakończenie sezonu to 4 wygrane, 16 porażek i ostatnia 11. pozycja w tabeli. Świdniczanie zebrali pierwsze szlify na trzecioligowych parkietach, które powinny zaprocentować w następnych sezonach. Do przerwy nic nie zanosiło tak jednostronnego przebiegu meczu ze Śląskiem. Po przegranej 20:30 pierwszej kwarcie, w drugiej gospodarze zwyciężyli 17:13 i do szatni schodzili tylko z sześciopunktową stratą. Później dzieli i rządzili już tylko goście ze stolicy Dolnego Śląska, a dystans rósł w zastraszającym tempie. Ostatecznie zakończyliśmy pojedynek na minus 33 punkty.

Prakto Polonia Świdnica – WKS Śląsk Wrocław 57:90 (20:30, 17:13, 13:25, 7:22)

Prakto Polonia: Sieńko 14, Słobodzian 14, Korłub 7, Soboń 6, Kaliński 5, Biernat 4, Kaczmarczyk 4, Olszewski 3

/FOTO: Wiktor Bąkiewicz/