Strona główna Sport Siatkówka Zaczynamy wielki bój z AZS-em!

Zaczynamy wielki bój z AZS-em!

1

Walka o awans do I ligi siatkówki kobiet wkracza w decydującą fazę. Po wygranej z Częstochowianką Częstochowa, na naszej drodze wyłania się AZS Uniwersytet Opole. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech wygranych, pierwsze dwa mecze odbędą się w Świdnicy!

Pojedynki zaplanowano na najbliższy weekend 1 i 2 kwietnia – godz. 17.00, hala na osiedlu Zawiszów. Podopieczne Marka Olczyka będą chciały udanie rozpocząć walkę i sięgnąć po dwie wygrane na własnym parkiecie. Trzeci i ewentualnie czwarty mecz w Opolu. Gdyby potrzebne było piąte – decydujące starcie, to rozegrane zostanie one na naszym parkiecie. W rundzie zasadniczej polonistki dwukrotnie ograły ekipę z Opola, miejmy nadzieję, że w fazie play-off będzie podobnie. Wszystkich kibiców już dziś dziś zapraszamy na te niezwykle ciekawie zapowiadające się spotkania, emocji na pewno nie zabraknie!

Dokładne zasady awansu do I ligi:

W pierwszej rundzie fazy play-off Polonia Świdnica wygrała 2:1 w meczach z Częstochowianką Częstochowa, a Olimpia Jawor pokonała 2:0 AZS Uniwersytet Opole. W drugiej rundzie Polonia zmierzy się właśnie z Opolem. Obie drużyny mają już zapewniony awans do dalszej rundy, ale triumfator (walka toczy się do trzech wygranych) trafi na teoretycznie łatwiejszego rywala w półfinale baraży o I ligę. Zwycięzca naszej grupy (B) II ligi trafi na drugi zespół grupy A: UKŻPS Kościan lub Energetykiem Poznań. Wicemistrz naszej grupy zagra z z kolei mistrzem grupy D: PLKS Pszczyną lub Silesią Volley Mysłakowice. Wygrani awansują do finałowej rozgrywki, w której zaprezentuje się pięć zespołów. Tylko dwa wywalczą przepustkę do I ligi. W wielkim skrócie, obecnie zatem o dwa premiowane awansem miejsca rywalizuje dziesięć zespołów.