Strona główna Sport Pływanie Sukcesy pływaków Neptuna w Warszawie

Sukcesy pływaków Neptuna w Warszawie

0

Męska reprezentacja starszej grupy pływaków Klubu Sportowego Neptun Świdnica (skład: Oscar Gawiński, Patryk Kawałko, Filip Łaszuk i Daniel Worobiec) wzięła udział w dniach 18-19 marca w zawodach Arena Grand Prix Polski organizowanych przez Polski Związek Pływacki.

Zawody miały na celu wdrożenie zawodników w świat „wielkiego pływania” i nabycie przez nich cennych doświadczeń. W imprezie brali udział czołowi zawodnicy polskiego pływania. Na starcie stanęli m.in.: trzykrotny mistrz świata Radosław Kawęcki, wicemistrz świata Konrad Czerniak, czy też rekordzista świata juniorów Kacper Stokowski.

Nasi chłopcy pomimo pierwszego zderzenia z seniorskim pływaniem spisali się rewelacyjnie poprawiając rekordy życiowe na każdym z dystansów i to nie o setne sekundy, a o kilka bądź kilkanaście sekund. Uzyskane rezultaty zaowocowały, tym że KS Neptun Świdnica znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu progresji klubowej w podsumowaniu całych zawodów. Warto zaznaczyć, że w zawodach brały udział 82 kluby.

Szczególne podziękowania za sukcesy pływaków należą się młodej kadrze trenerskiej w składzie: Beata Pożarowszczyk i Sławomir Kuczko, którzy trenują zawodników KS Neptun codziennie przez dwie godziny na basenie SP 4 w Świdnicy – mówi Violetta Lęga z Neptuna Świdnica.

Poprzedni artykułSzare Wilki kontra rycerze wiosny
Następny artykułComa, Kękę czy Taco Hemingway – kto zagra koncert w Świdnicy?