Strona główna Kultura Rigoletto na żywo w świdnickim CINEMA3D

Rigoletto na żywo w świdnickim CINEMA3D

0

W ramach cyklu Klasyka Opery CINEMA3D zaprasza na niezwykłe wydarzenie operowe. Już 6 kwietnia, transmisja spektaklu „Rigoletto” na żywo z Teatre del Liceu w Barcelonie. Opera w 3 aktach, śpiewana po włosku.

W ramach cyklu Klasyka Opery w CINEMA3D można obcować z największymi dziełami operowymi wszechczasów. Już w czwartek, 6 kwietnia, CINEMA3D zaprasza na „Rigoletto” Giuseppe Verdiego.

 

Opera „Rigoletto” miała triumfalną premierę w La Fenice w Wenecji 11 marca 1851r. Wielu uważa, że było to pierwsze operowe arcydzieło Verdiego w jego późnej karierze. Ta tragiczna historia obraca się wokół rozwiązłego Księcia Mantui, jego garbatego błazna Rigoletto i pięknej córki Rigoletto – Gildy. Oryginalny tytuł opery La maledizione (Klątwa) odnosi się do klątwy rzuconej na Księcia i Rigoletta przez dworzanina, którego córkę uwiódł Książę zachęcony przez Rigoletta. Klątwa ziściła się, gdy Gilda zakochała się w Księciu i poświęciła swoje życie, aby uratować Księcia przed mordercą zatrudnionym przez jej ojca.
Opera w trzech aktach, śpiewana po włosku. Transmisja na żywo z Gran Teatre del Liceu w Barcelonie.
Bilety dostępne w kasie kina i na www.cinema3d.pl

W ramach cyklu Klasyka Opery, CINEMA3D zaprasza na kolejną transmisję na żywo jednej z najbardziej lubianych oper Pucciniego na wspaniałej scenie starożytnego greckiego teatru w Taorminie: 5 lipca 2017 r. La Bohème – Giacomo Puccini z Teatro Antico Taormina.

/artykuł nadesłany/

Poprzedni artykułKoncert Pasyjny w Kościele Pokoju [KONKURS]
Następny artykułŚKPR powalczy na gorącym terenie