Strona główna Wydarzenia Marcinowice Projekt przedszkola już gotowy

Projekt przedszkola już gotowy

2

Pierwsze gminne przedszkole w Marcinowice ma być obiektem funkcjonalnym, spełniającym wymogi edukacyjne i bezpieczeństwa. Według koncepcji  będzie to budynek parterowy  o powierzchni użytkowej 800 m², usytuowany u zbiegu ulic Asnyka i Kruczkowskiego. Inwestycja wyniesie około 3 mln 772 tys. zł.
Projekt pierwszego gminnego przedszkola został przedstawiony radnym i sołtysom z gminy Marcinowice 7 marca na spotkaniu informacyjno-konsultacyjjnym. Placówka oświatowa będzie mieściła się w budynku parterowym  o powierzchni użytkowej około 800 m², u zbiegu ulic Asnyka i Kruczkowskiego. Projekt zawiera funkcjonalne rozwiązania odpowiadające wymogom edukacyjnym, bezpieczeństwa jak i komfortu pobytu w instytucji dzieci, opiekunów i rodziców. – Cieszę się bardzo, iż wspólnie z Radą Gminy Marcinowice zdecydowaliśmy o budowie tak ważnej inwestycji. Dzięki temu niedługo powstanie nowoczesne przedszkole, które będzie służyć wielu pokoleniom mieszkańców naszej gminy – mówił na spotkaniu wójt gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski.
Inwestycja, jaką jest budowa przedszkola wraz z zagospodarowaniem terenu na plac zabaw, powstanie dzięki dofinansowaniu z ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej. Całkowita wartość zadania wraz z wyposażeniem wynosi 3 mln 772 tys. 978 zł.

/red/