Strona główna Wydarzenia O projektach dla osób niepełnosprawnych

O projektach dla osób niepełnosprawnych

0

Upowszechnianie usług asystenckich oraz pomoc w zatrudnieniu dla osób z niepełnosprawnościami staną się tematami spotkania informacyjnego w Świdnicy. Wydarzenie rozpocznie się jutro, 7 marca o godz. 12.00 w sali 225/226 w budynku Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy oraz Fundacja Eudajmonia na spotkaniu informacyjnym przedstawi dwa projekty realizowane na terenie powiatu świdnickiego od 1 stycznia tego roku do 31 marca 2019 roku. Pierwszy z nich, pod nazwą „Powiatowe Centrum Usług Społecznych” odnosi się do upowszechniania usług asystenckich wśród osób z niepełnosprawnościami. Drugi – „Zatrudnienie Wspomagane 3” dotyczy pomocy osobom z niepełnosprawnością w wejściu na otwarty rynek pracy oraz utrzymanie tego zatrudnienia poprzez współpracę z trenerem pracy.

Podczas spotkania oprócz informacji o realizowanych programach, będzie można dowiedzieć się na temat ofert pracy na stanowiska – asystenta osoby z niepełnosprawnością, trenera aktywności oraz trenera pracy. W trakcie wydarzenia zainteresowane osoby będą miały możliwość wypełnienia dokumentów zgłoszeniowych do projektów.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie
/opr. red./