Pod hasłem „Podróż w cudowny świat nauki” dla pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 105 została zorganizowania uroczystość pasowania na ucznia. 17 marca ślubowanie złożyło 81 uczniów z czterech klas pierwszych w obecności dyrektor Małgorzaty Pielach, dyrektor Lidii Bosak, rodziców, zaproszonych gości i starszych kolegów.

Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności zdobyte w pierwszym miesiącu nauki. Śpiewały piosenki, recytowały wiersze i matematyczne wyliczanki. Wykazały się umiejętnością liczenia po angielsku, układały puzzle.
Całości dopełnił fascynujący pokaz doświadczeń z zakresu biologii i chemii przygotowany przez uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Świdnicy pod kierownictwem dr Michała Żabrowskiego. Z ogólnie dostępnych produktów powstawały kolorowe wulkany. W gęstej cieczy pływały różnobarwne kuleczki. Substancje w zaskakujący sposób zmieniały swoje barwy, wywołując zachwyt wszystkich dzieci.
Przedstawiciele Małego Samorządu złożyli pierwszakom życzenia i wręczyli samodzielnie przygotowane zakładki. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom i rożek obfitości przygotowany przez rodziców. Nad przebiegiem uroczystości czuwały nauczycielki SP nr 105 Joanna Andrzejewska, Marzena Barylak, Elżbieta Malisz i Małgorzata Kiszecka-Decowska.
/opr. red./
Zdjęcia SP nr 105













![Pożar instalacji fotowoltaicznej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/fot.-Mariusz-Czekaj-2-100x75.jpg)

![Po tragicznej śmierci pieszych nowe ograniczenia i kontrole na krajowej „piątce” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/6a-100x75.jpg)



![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)