Strona główna Sport Piłka nożna Karolina wzięła rewanż. Wygrana w derbach

Karolina wzięła rewanż. Wygrana w derbach [FOTO]

0

Piłkarze Karoliny Jaworzyna Śląska wzięli rewanż za jesienną porażkę i pokonali piłkarzy Polonii-Stali Świdnica. W dwumeczu mamy zatem idealny remis, obie ekipy wygrały na swoich boiskach po 2:1.

Rewanżowy pojedynek układał się po myśli gości ze Świdnicy. Podopieczni Tomasza Oleksego i Mariusza Miętkiewicza dobrze weszli w mecz i przejęli inicjatywę. Po kwadransie gry było 1:0. Po prawej stronie boiska urwał się Kamil Szczygieł, znakomicie dograł do Krystiana Jagieły, który z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do sieci. Biało-zieloni wciąż atakowali i mieli swoje szanse, ale brakowało precyzji. Wydaje się kluczowe dla losów rywalizacji minuty nadeszły w końcówce pierwszej części gry. Na boisku pojawiło się sporo nerwowości, fauli i rozpoczęła się mała piłkarska wojna…

Z tą sytuacją znacznie lepiej poradzili sobie miejscowi, którzy doprowadzili do wyrównania tuż po rozpoczęciu drugiej odsłony. Marcin Bałut wykorzystał naszą stratę w środku pola i pokonał Bartłomieja Kota w sytuacji jeden na jednego. Kilkanaście minut później rozegrała się decydująca akcja meczu. Świdnicki golkiper faulował w polu karnym wprowadzonego chwilę wcześniej na boiska Łukasza Schmidta, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Grzegorz Ignatowicz i zrobiło się 2:1 dla Karoliny Jaworzyna Śląska. Ostatnie pół godziny gry należały do świdniczan. Brakowało jednak tego ostatniego podania otwierającego drogę do bramki. Kilka razy zakotłowało się w szesnastce miejscowych, ale Oskar Wajdzik zachował ostatecznie czyste konto w drugiej części meczu.

Karolina Jaworzyna Śląska – Polonia-Stal Świdnica 2:1 (0:1)

Karolina: Wajdzik, Czernicki (55′ Schmidt), Salamon (68′ D. Tymcik), Drąg (506′ Roszak), M. Rosiak, Borowy, Mróz (56′ Piątek), Ptak, Bałut, Wilk, Ignatowicz (78′ J. Rosiak)

Polonia-Stal: B. Kot, Kozachenko, Klemiński, Salamon, Ł. Kot (46′ Somala), Sowa, Myrta, Łuszkiewicz (84′ Jędrasiewicz), Szczygieł, Szuba, Jagieła (87′ Kusio)

/FOTO: Artur Ciachowski/