Strona główna Sport Moto Grzegorz Reda na podium DLR

Grzegorz Reda na podium DLR

0

W ubiegły weekend odbyła się I runda Dolnośląskiej Ligi Rajdowej. Na trasach 6 KJS BGMsport ekipę Świdnica Rally reprezentował żarowski zawodnik Grzegorz Reda.

Trasa rajdu odbywającego się w Dzierżoniowie i Sieniawce liczyła 8 prób sprawnościowych. Jako jedyny reprezentant Świdnica Rally pojawił się Grzegorz Reda w Cinquecento 900. Na jego prawym fotelu gościnnie zasiadł Marcin Czyżewski. W klasie pierwszej, w której rywalizował nasz zawodnik sklasyfikowano łącznie 10 załóg. Grzegorz Reda rozpoczął rajd od zajęcia 5. miejsca na odcinku nr 1. OS 2 i 3 zakończył na trzecim miejscu. Dobre tempo Redy spowodowało, że na 4. odcinku specjalnym zajął 2. miejsce. Duża strata i ósme miejsce na próbie nr 5 prawdopodobnie pozbawiły Redę szans na walkę o zwycięstwo. Ostatecznie zawodnik Świdnica Rally zajął doskonałą 3. pozycję w mocno obsadzonej klasie.

Na mecie Reda podsumował start w rajdzie: – Jest meta, czyli jest dobrze – tym bardziej że kończymy na trzecim miejscu w klasie. Są więc punkty i motywacja do startów w kolejnych eliminacjach DLR.

Partnerem medialnym Grupy Świdnica Rally jest portal Swidnica24.pl

/Grzegorz Klimowski/
/FOTO: Puchalski Rally Foto/

Poprzedni artykułHandballowa rodzina zagra dla Kuby
Następny artykułHanna Zawadzka wyłowiła srebro Mistrzostw Polski! [FOTO]