Uczniowie III LO w Świdnicy w ramach współpracy z Wyższą Szkołą Filologiczną z Wrocławia uczestniczyli w tygodniowym Seminarium Śląskoznawczymw Königswinter w Niemczech. Młodzież wzięła udział seminariach „Śląskie spotkania”, w ramach których zorganizowano wykłady i warsztaty w języku niemieckim, a także imprezy kulturalne, wystawy i spotkania z mieszkańcami regionu.
Uczestnicy obejrzeli mieszczącą się w „Haus Schlesien” stałą wystawę historyczną oraz zbiór wyrobów rzemiosła artystycznego z siedmiu stuleci. Ponadto zwiedzili Bonn, Kolonię oraz „Zamek Augustusburg w Brühl. Na trasie wyprawy znalazła sie także niemiecka stacja nadawczej „Deutsche Welle”, która nadaje programy radiowe i telewizyjne w języku niemieckim, angielskim i innych. Na zakończenie pobytu uczestnicy musieli przygotować i przedstawić prezentację o „Wynalazkach i Innowacjach na Śląsku w XX wieku”. Koordynatorem poznawczej podróży germanistów była Agnieszka Guziak.
/opr. red./
Zdjęcia III LO












![Orkiestra Księżniczek wkrótce wystąpi w Teatrze Muzycznym Capitol [ROZWIĄZANIE KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Orkiestra-Ksiezczniczek-fot.-TOMCZYK-ART-5-100x75.jpeg)
![Tłusty czwartek z pysznymi pączkami. Wygraj słodkie nagrody od Cukierni Łukowa! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/02/page-proces-produkcji-paczkow-Cukiernia-Lukowa-zdjecia-archiwalne-100x75.jpg)