Strona główna Wydarzenia Świdnica Dotacja na remont Miejskiego Żłobka nr 1

Dotacja na remont Miejskiego Żłobka nr 1

0

Świdnica pozyskała 2,5 miliona złotych dotacji na gruntowny remont żłobka przy ulicy Kozara-Słobodzkiego. Na czas wykonania prac dzieci zostaną przeniesione do budynku zastępczego.

Jak informuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa UM w Świdnicy,  10 marca prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska podpisała umowę z Instytucją Pośredniczącą Aglomeracji Wałbrzyskiej, dzięki której miasto otrzyma 2,5 miliona złotych dofinansowania na modernizację Żłobka nr 1 w Świdnicy. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Jest to już druga umowa podpisana w tym roku z ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Wartość całości zadania zaplanowana jest na kwotę ponad 3 milionów złotych. Budynek poddany zostanie termomodernizacji, przebudowane zostaną instalacja gazu, elektryczna, instalacje wodno-kanalizacyjna, hydrantowa, c.o. oraz ciepłej wody użytkowej. Planuje się m.in. ocieplenie ścian zewnętrznych i wymianę stolarki zewnętrznej. Obiekt doposażony zostanie w windy towarowe, sprzęty kuchenne i przybory sanitarne. Przebudowany zostanie również plac zabaw.

Na czas remontu żłobek funkcjonować będzie w budynku zastępczym, by nie pozbawić rodziców możliwości korzystania z usług opiekuńczych. Remont rozpocznie się w I połowie 2018 roku i potrwa około roku.

/opr. red./