Strona główna Sport Piłka nożna AKS odpada z walki o Puchar Polski

AKS odpada z walki o Puchar Polski

0

Seria rzutów karnych potrzebna była do wyłonienia zwycięzcy meczu półfinałowego Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego pomiędzy piłkarzami AKS-u Strzegom a Górnikiem Wałbrzych. Próbę nerwów lepiej wytrzymali trzecioligowcy z Wałbrzycha.

Do przerwy było 1:0 dla Górnika, a biało-niebiescy trafili z rzutu karnego. W polu karnym faulowany był Marcin Morawski, a skutecznym egzekutorem okazał się Jan Rytko. Gdy w 65. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał defensor strzegomian – Kamil Gołąbek, wydawało się, że AKS już się nie podniesie. Nic podobnego, gospodarze mocno przycisnęli grającego w przewadze Górnika, czego efektem była wyrównująca bramka, którą 5 minut później strzelił Mateusz Alwin. Obaj bramkarze już do końca pojedynku nie skapitulowali i sędzia zarządził serię jedenastek. Rzuty karne lepiej egzekwowali wałbrzyszanie wygrywając 5:4.

Jestem dumny z chłopaków, ponieważ bardzo mocno przeciwstawili się trzecioligowej drużynie. Momentami byliśmy lepsi, ale szczęście było przy Górniku. Odpadliśmy, ale nie robimy z tego tragedii. Mam lekki niedosyt, bo był moment, że mogliśmy karne przechylić na swoją korzyść. Nie obwiniam tych którzy nie strzelili jedenastek, gdyż zagrali w sumie bardzo dobre zawody. W tym momencie zamykamy temat pucharów i myślimy już o rundzie wiosennej – podsumował trener AKS-u Jarosław Krzyżanowski.

AKS Strzegom – Górnik Wałbrzych 1:1 (karne 4:5)

AKS: Słowik, Durajczyk, Skrypak, Gołąbek, Krupnik, Domaradzki (Serweciński), Sobczak, D. Krzyżanowski, Alwin, M. Wasilewski, A. Wasilewski

Górnik: Jaroszewski, Michalak, Tyktor, Tytman, Krzymiński, Młodziński, Morawski, Rytko, Surmaj, Bronisławski, Sadowski