Strona główna Temat dnia Wybierz się w podróż bez przykrych niespodzianek

Wybierz się w podróż bez przykrych niespodzianek

0

Ferie to jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów wypoczynkowych w roku.
13 lutego nasze województwo rozpoczęło dwutygodniowy czas zimowego relaksu.

Wiele rodzin w tym czasie planuje podróż autem, często w piękne polskie góry. W takiej sytuacji pamiętać należy o przygotowaniu auta do zimowych wojaży, bowiem jazda samochodem w warunkach zimowych wymaga szczególnej uwagi i umiejętności, ale też w pełni sprawnego pojazdu. Przestrzeganie kilku prostych zasad może uchronić nas przed przykrym finałem zimowej podróży. Poniżej nasze rady.


Na kilka dni przed planowanym wyjazdem należy dokonać szczegółowego przeglądu auta. Począwszy od sprawdzenia oświetlenia oraz sprawności wycieraczek, które są niezwykle ważne w okresie zimowym, przez kontrolę działania ogrzewania, po weryfikację stanu opon. Szczególnie istotną sprawą jest właśnie ogumienie auta. Pamiętajmy, że warunki atmosferyczne na trasie mogą się diametralnie zmienić. Miejscowości górskie, które są tak chętnie wybierane jako punkt docelowy podróży, charakteryzują się niełatwymi uwarunkowaniami do jazdy, bowiem kręte drogi, duże ilości śniegu i zaspy, mogą powodować spore trudności z prowadzeniem pojazdu.


Akumulator – bardzo istotna część, którą powinno się sprawdzić w szczególności w okresie zimowym. Niesprawny akumulator w niskich temperaturach może skutecznie unieruchomić auto, co uniemożliwi jakąkolwiek podróż. Każdy jednorazowy rozruch silnika w temperaturach poniżej zera pobiera taką ilość prądu, ile alternator jest w stanie mu dostarczyć dopiero po przejechaniu 6-7 kilometrów. Pamiętajmy więc o naładowaniu akumulatora przed naszą wyprawą.
Kolejnym krokiem jest sprawdzenie stanu i – w razie konieczności – uzupełnienie wszelkich płynów, w tym oleju i zimowego płynu do spryskiwaczy. Ostatnią rzeczą, określaną jako „musthave” jest dobrze wyposażona apteczka, szczególne istotna jeśli wybieramy się w podróż z dziećmi.

Dobrze przygotowane auto to bezpieczeństwo i komfort jazdy. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, bądź potrzebujemy porady, warto odwiedzić serwis samochodowy Bosch Car Świdnica. Profesjonalny przegląd techniczny auta i fachowe wskazówki dadzą nam pewność sprawności samochodu.
Wszystkim życzymy wspaniałego wypoczynku i bezpiecznych podróży!

Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Pakowanie zimy
Następny artykułPowiat Świdnicki najlepszy w kręgle [FOTO]