Strona główna 112 Pobił 17-latka przed szkołą

Pobił 17-latka przed szkołą

0

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 18-latka, który w okolicach jednej ze świdnickich szkół średnich napadł na 17-letniego ucznia tej placówki i w wyniku zadawanych uderzeń wybił mu zęba oraz spowodował obrażenia głowy.

7 lutego we wczesnych godzinach popołudniowych, oficer dyżurny świdnickiej komendy odebrał telefon z informacją, iż pod jedną z miejscowych szkół średnich doszło do napaści na 17-letniego ucznia tej placówki.

Na miejsce skierowany został patrol dzielnicowych. Funkcjonariusze ustalili, że pokrzywdzony po wyjściu ze szkoły, kiedy szedł chodnikiem napadnięty został przez obcego dla siebie mężczyznę. Napastnik wielokrotnie uderzał wymienionego pięściami oraz kolanem w twarz. W wyniku tego zdarzenia 17-latek stracił zęba oraz doznał obrażeń głowy.

Policjanci dysponując rysopisem sprawcy, już po chwili zatrzymali podejrzewanego w okolicach miejsca zdarzenia. Okazał się nim 18-letni świdniczanin.

Agresywny młodzieniec odpowie teraz za uszkodzenie ciała, co w zależności od spowodowanych skutków zdrowotnych zagrożone jest karą do 2 lub nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalać będą ponadto motywy jego postępowania.

/KPP w Świdnicy/