Strona główna Sport Piłka ręczna Młody ŚKPR z kolejnym trofeum

Młody ŚKPR z kolejnym trofeum

0

Najmłodszy zespół ŚKPR-u Świdnica (rocznik 2005) z kompletem zwycięstw triumfował w XVII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Poddębice Cup. Impreza z udziałem dziesięciu zespołów odbyła się od 24 do 26 lutego.

Świdniczanie trenowani przez Annę i Tomasza Szporków kolejno pokonali: TROPS I Poddębice 14:6, Trójkę Nowa Sól 15:2, Spartę Oborniki Wlkp. 8:7, Zagłębie II Sosnowiec 15:3, PMOS Chrzanów 18:5, Zew Świebodzin 14:3 i wreszcie w finale Olimp Grodków 10:8. Trzecie miejsce zajęło Zagłębie I Sosnowiec. Antoni Szporko został uznany najlepszym zawodnikiem turnieju, a Wiktor Chrząstowski wyróżniającym się graczem drużyny. W Szarych Wilczkach udany debiut zaliczyło trzech nowych graczy: Daniel Dąbrowski, Damian Wiktor i Konrad Holinger.

Za nami kolejny udany turniej. Wygrywaliśmy mecze obroną oraz zagrożeniem w ataku z każdej pozycji. Cieszymy się z trzech debiutów – każdy z nowych zawodników zdobył bramki. Najtrudniejszym meczem był grupowy pojedynek z Obornikami Wielkopolskimi. Graliśmy w sobotę o 8 rano. Chłopcy jeszcze do końca się nie obudzili i grało im się trudno podsumował Tomasz Szporko.

ŚKPR zagrał w składzie: Pajdała, Mikuła – Włostowski, Michalski, Królak, A. Szporko, Dąbrowski, Wiktor, Chrząstowski, Kaczor, Markowski, Dziedzic, Holinger.

/ŚKPR/