Strona główna Konkursy Koncert Aloszy Awdiejewa już wkrótce

Koncert Aloszy Awdiejewa już wkrótce [ROZWIĄZANIE KONKURSU]

0

18 lutego zapraszamy na jubileuszowy koncert Aloszy Awdiejewa, który będzie gościł w świdnickim teatrze. Znamy też dwoje szczęśliwców, którzy wraz z osobą towarzyszącą obejrzą koncert dzięki zaproszeniom wygranym w naszym konkursie.

W koncercie udział wezmą:

Aleksy Awdiejew – śpiewa solowo i gra na gitarze klasycznej partie akompaniujące (bazowe). Jest doświadczonym muzykiem, również jako pianista jazzowy. Z wykształcenia chórmistrz.
Kazimierz Adamczyk – kontrabasista
Występował jako kontrabasista na stałe w kilku legendarnych zespołach jazzowych takich jak Balle Street Band (od 1975r.), czy Playing Family(od 1979r ). Współpracował miedzy innymi z Andrzejem Rosiewiczem, Andrzejem Zauchą, Grażyną Auguścik, Lorą Szafran. Od 1975r. związany był również z Piwnicą Pod Baranami. W zespole gra jako kontrabasista i śpiewa w chórku z Aloszą od 1975r.
Marek Piątek – gitarzysta
W zespole gra głównie na gitarze klasycznej. Dba o instrumentalną melodykę z elementami wirtuozerii – wstępy, solówki, kontrapunkt do wokalu, a także partie solowe w utworach instrumentalnych. Śpiewa w chórku. W nagraniu płyty „Alosza na bis” użył również gitary tzw. „cygańskiej” typu grypsy jazz. Poza pracą z Aloszą gra w różnych zespołach i stylach, także na gitarze elektrycznej i akustycznej. Występował z wieloma jazzmanami i nagrywał dla znanych kompozytorów. Jest absolwentem Akademii Muzycznej.

W konkursie ogłoszonym na portalu Świdnica24 pytaliśmy o ostatnią koncertową płytę Aloszy. Chodziło oczywiście o koncert radiowy nagrany w 2014r . w studiu im. Agnieszki Osieckiej a płyta nosi tytuł “Koncerty w Trójce vol. 12”. Laureaci naszego konkursu to  pani Anna Skrzypek oraz pan Andrzej Bednarz. Gratulujemy!

/red/