Zarówno kadetki, jak i juniorki MKS-u Polonia Świdnica znalazły się na podium w siatkarskich ligach dolnośląskich. Podopieczne Magdaleny Sadowskiej i Marka Olczyka mogą szlifować formę na turnieje ćwierćfinałowe Mistrzostw Polski.
W swoim ostatnim meczu kadetki Polonii przegrały co prawda 1:3 z AZS-em AWF Wrocław 3:1, ale zdołały sięgnąć po brązowy medal dolnośląskiego czempionatu. Świdniczanki występowały w składzie: O. Łuszyńska, K. Kołtunowicz, J. Zwolińska, K.Sobczyk, E. Gierwatowska, M.Zwolińska, W. Gałązka, G. Mazur, A. Nowak, N. Żołnierek, A. Rutowicz, D. Liwuś, K. Całka i J. Działowska. Trenerką jest Magdalena Sadowska.
Juniorki zakończyły swoją rywalizację na drugiej pozycji. Lepsze okazały się zawodniczki Impelu Wrocław, na trzecim miejscu finiszowały Tygrysy Strzelin. Zespół prowadzony przez trenera Marka Olczyka grał w składzie: J. Zwolińska, A. Frankowska, M. Grzelka, W. Gałązka, M. Zwolińska, A. Rutowicz, A. Nowak, M. Mielnik, P. Jewiarz, M. Kulik, W. Dynowska. Najlepszą zawodniczką ligi juniorek (MVP) w sezonie 2016/2017 została nasza zawodniczka Marta Mielnik.







![Zimowa aura dała się we znaki. Policjanci apelują o ostrożność na drogach [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/DK35-zimowe-warunki-2025.11.24-mix-100x75.jpg)
![Narkotyki ukrywał w lodówce. 31-latek został tymczasowo aresztowany [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Swiebodzice-zabezpieczone-narkotyki-2025.11-mix-100x75.jpg)

![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)
![Koncert Wiedeński 2 Orkiestry Księżniczek w Szczawnie-Zdroju [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/001-100x75.jpg)