W Urzędzie Miejskim w Świdnicy została przeprowadzona pierwsza z cyklicznych zbiórek krwi na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.
Od tego roku, w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca będzie można oddawać krew w sali narad Urzędu Stanu Cywilnego.
Z zamiarem oddania krwi zgłosiło się dzisiaj 8 osób, z czego po badaniu lekarskim do pobrania zakwalifikowało się 7. Udało się zebrać 3,15 litra życiodajnego płynu.
Krew można oddawać także w każdy czwartek od 9.00 do 13.00 w krwiobusie przed dworcem Świdnica Miasto.
Zdjęcia Anna Pawłowska






![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/ul.-Przechodnia-238x178.jpg)

![Trudna sztuka latania. Na pomoc bocianiemu juniorowi z Pszenna [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/bocian-pomoc-2-100x75.jpg)
![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/ul.-Przechodnia-100x75.jpg)
![Popisy na skrzyżowaniu w Świdnicy. Wyjechał z Częstochowskiej w poślizgu [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/Szarych-Szeregow-drift-100x75.jpg)



