Strona główna Sport Siatkówka Zacięta rywalizacja młodych siatkarzy

Zacięta rywalizacja młodych siatkarzy

0

Niemało emocji dostarczyła nam końcówka turnieju czwórek chłopców w mini-siatkówce organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Młodzi siatkarze z SP 6 przez całe zawody gładko wygrywali swoje spotkania bez straty seta, ale ostatni ich mecz z zawodnikami “ósemki” okazał się pojedynkiem turnieju, który decydował o miejscach na podium.

siatkaJuż małym zaskoczeniem było wygranie pierwszego seta przez SP 8. Drugiego na przewagi doprowadzając do remisu wygrali chłopcy z “szóstki”. Wszystko miał rozstrzygnąć tie-break. W decydującej partii lepsi okazali się siatkarze SP 6 zwyciężając to spotkanie, cały turniej i tym samym awansując do dalszych szczebli rozgrywek. Na zwycięstwo SP 8 czekali uczniowie “jedynki”. Wtedy trzy drużyny miałyby taką samą liczbę punktów zdobytych w zawodach i decydowałaby różnica tzw. małych punktów z setów. W całych zawodach wzięło udział pięć reprezentacji świdnickich podstawówek grając systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów – relacjonuje Waldemar Kurek z OSiR-u.

Na zakończenie drużynom wręczono pamiątkowe dyplomy oaz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy: Martin Westerlich (SP 1), Marcin Zakrzewski (SP 6), Tobiasz Stuchlik (SP 8), Aleks Sroga (SP 315). Zwycięzcy zawodów zagrali w składzie: Michał Przyborowski, Marcin Zakrzewski, Michał Staroń, Michał Skóra, Jakub Niezgoda, Jakub Taraszkiewicz, Kacper Norkiewicz, Jakub Gruszczyński.

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa);

  1. SP 6 – 10 pkt
  2. SP 1 – 8 pkt
  3. SP 8 – 7 pkt
  4. SP 315 – 6 pkt
  5. SP 4 – 5 pkt