Strona główna Sport Inne Wytańczyli medale międzynarodowych imprez

Wytańczyli medale międzynarodowych imprez [VIDEO]

0

Dla Kacpra Rutki ze Strzegomia i jego partnerki Sary Litorowicz z Oławy rok 2016 był niezwykle szczęśliwy. Nasza para taneczna zakończyła rok z tytułem wicemistrzów świata w konkurencji 10 tańców (Linz – Austria) i znakomitą piątą pozycją podczas Mistrzostw Świata w Paryżu w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.

taniec

Kacper i Sara po drodze zostali ponadto wicemistrzami Europy w stylu standardowym oraz byli czwartą parą w stylu latynoamerykańskim w angielskim Blackpool. Do tych sukcesó1) dołożyli jeszcze srebrne krążki podczas International Dance Championships w Londynie w stylu latynoamerykańskim oraz czwartą lokatę w standardzie. W kraju zdobyli tytuły mistrzów Polski w stylu standardowym, latynoamerykańskim oraz w 10 tańcach.

Te wszystkie tytuły nie byłyby możliwe gdyby nie trenerzy Gosia Jabłońska, Radek Hojsan z Klubu Tańca Iglica Wrocław oraz Paweł Szajda. Wielkie podziękowania dla trenerów oraz wszystkich szkoleniowców, z którymi udało nam się współpracować w tym roku. Szczególne podziękowania należą się również naszym sponsorom młodych tancerzy. W 2017 roku zaczynamy rywalizację w starszej kategorii wiekowej (16-18 lat), co jest wyzwaniem i motywacją do jeszcze cięższej pracy. Proszę trzymać  kciuki i do zobaczenia na parkietach Polski i świata – mówią nasi tancerze.