Strona główna Kultura Wystawa prac Jacka Sikory

Wystawa prac Jacka Sikory

0

Jego prace można znaleźć w zbiorach na całym świecie – od USA, przez Wielką Brytanię, Francję, Zjednoczone Emiraty Arabskie, na Japonii kończąc. Od piątku, 13 stycznia, obrazy Jacka Sikory będzie można zobaczyć także w Świdnicy.

Jacek Sikora urodził się w Łodzi w 1967 roku. Swoim życiorysem mógłby obdarować kilka osób: jest absolwentem francuskich uczelni École Internationale de Mimodrame de Paris Marcel Marceau oraz École de Mime Corporel Dramatique, studiował także Anatomię na Akademii Medycznej we Wrocławiu, zajmował się aktorstwem, prowadził cukiernię i kawiarnio-czekoladziarnię Chocofee, podróżował po całym świecie, jednak to Świdnica od zawsze zajmuje wyjątkowe miejsce w jego życiu (tu obecnie mieszka i pracuje).

W najbliższy piątek będzie okazja, aby poznać go jako artystę – 13 stycznia o 18:00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy rozpocznie się wernisaż wystawy „Malarstwo”. Inspiracją dla większości prac Jacka Sikory jest ciało, a w technice – m.in. tradycyjna japońska sztuka sumi-e, malarstwo tuszem na papierze ryżowym; w późniejszym etapie twórczości zajmuje się też opartą na monochromatycznej barwie sztuką figuratywną, która coraz częściej ewoluuje w stronę abstrakcji. W pracach Sikory można odnaleźć inspiracje dziełami Jerzego Nowosielskiego, Franciszka Starowieyskiego, Clauda Moneta, Henriego Matissa, Marka Rothko oraz taszystów i minimalistów.

CO? Wystawa prac Jacka Sikory
GDZIE? Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy, ul. Franciszkańska 18
KIEDY? 13 stycznia, 18:00
Wstęp wolny

Jacek Sikora

/opr. red./
Obraz wykorzystany do ilustracji wpisu: „Zamyślenie”, olej na płótnie, 60×80 cm