To może być rekordowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świdnicy. Po zakończeniu licytacji i policzeniu pieniędzy z nieco ponad połowy puszek, udało się uzbierać już blisko 62 tys. zł.

Ponad 40 tys. zł trafiło do 56 puszek, z którymi kwestowali świdniccy wolontariusze. Najświeższe dane pochodzą z godziny 18:00, do policzenia zostały jeszcze datki z mniej więcej połowy puszek. Rekordowe w tym roku są wpływy z licytacji – łącznie zebrano aż 21 573, 90 zł. – Atmosfera podczas licytacji w Galerii Świdnickiej była niezwykła. Gdyby była okazja, ludzie licytowaliby dalej, ale zwyczajnie zabrakło nam fantów! – mówi Violetta Sobczak – prowadząca licytacje.
Jak do tej pory, całościowy rekord padł w zeszłym roku. Świdniczanie przekazali na WOŚP ponad 112 tys. zł. Dziś wolontariuszy można jeszcze znaleźć m.in. w Galerii Świdnickiej, gdzie trwa koncert Patrycji Markowskiej.
/sab/
![Oddział kardiologiczny „Latawca” z nowoczesnym sprzętem za 4,5 miliona złotych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Latawiec-nowy-sprzet-dla-kardiologii-2026.06.24-mix-238x178.jpg)




![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)



