Strona główna 112 Ukradł tysiąc złotych w bilonie z myjni

Ukradł tysiąc złotych w bilonie z myjni

1

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali wczoraj 19-letniego mężczyznę, podejrzanego o dwukrotne włamanie się do automatu rozmieniającego banknoty na terenie tamtejszej samoobsługowej myjni samochodowej. Łupem sprawcy padło łącznie ponad tysiąc złotych w bilonie.

pieniądzeW styczniu tego roku strzegomscy policjanci dwukrotnie otrzymywali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do rozmieniarki banknotów na terenie tamtejszej samoobsługowej myjni samochodowej. W każdym przypadku sprawca po uszkodzeniu i otwarciu urządzenia, dokonywał kradzieży pieniędzy w bilonie.

Zachowanie sprawcy na szczęście nie uszło jednak oku kamery. Na zapisach monitoringu widać było sytuację, w której jeden z mężczyzn mył swój samochód, natomiast jego towarzysz, który z nim przyjechał, w tym samym czasie w najlepsze opróżniał rozmieniarkę z gotówki.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Strzegomiu ustalili i zatrzymali podejrzewanego o te czyny 19-latka – mieszkańca tego właśnie miasta. Wymieniony usłyszał już zarzuty. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

/KPP w Świdnicy/