Strona główna Sport Piłka nożna Świetny start trampkarzy Polonii-Stali w Nachodzie

Świetny start trampkarzy Polonii-Stali w Nachodzie

0

Z okazałym pucharem za pierwsze miejsce w turnieju i najbardziej prestiżową nagrodą dla najlepszego zawodnika całej imprezy (Dominik Sawa), wyjechali z czeskiego Nachodu piłkarze Polonii-Stali Świdnica. Podopieczni Przemysława Malczyka okazali się najlepsi podczas turnieju trampkarzy, przeznaczonego dla zawodników z rocznika 2002 i 2003.

polonia-stal

Wyjechaliśmy ze Świdnicy o 6.00 rano i to odbiło się na pierwszym meczu turnieju, gdzie daliśmy się zaskoczyć szybką i bardzo twardą grą Czechów. Ostatecznie ulegliśmy na inaugurację ekipie FK Kostelec (3:5). W następnych meczach weszliśmy już na właściwe tory. Chłopcy podjęli walkę na ich zasadach i udało się wygrać ten turniej. Gra była momentami bardzo ostra. Dziękuję chłopakom, że zostawili sporo zdrowia na parkiecie i również dziękuję rodzicom za pomoc oraz świetny doping – komentuje trener naszego zespołu Przemysław Malczyk.

Rozegramy w niedzielę, 22 stycznia w Nachodzie turniej Inegraf Cup stał na wysokim poziomie. Wygraliśmy całe zawody, a Dominik Sawa został uznany ponadto najlepszym piłkarzem całego turnieju. W drodze po triumf zanotowaliśmy następujące rezultaty: FK Kostelec (3:5), Spartak Rychnov (5:0), FK I Nachod (4:1), FC Zdas Zdar (6:2), Banik Vamberk (2:1), OFS Rychnov (2:1), FK II Nachod (2:0). Drużyna Polonii-Stali Świdnica wystąpiła w składzie: Bartosz Doliński, Szymon Lepak-Przybyłowicz, Fabian Tragarz, Kacper Stachurski, Maciej Makówka, Igor Rajca, Szymon Górski, Dominik Sawa, Jan Koczut, Dorian Krakowski. Kierownikiem zespołu był Dariusz Makówka.