Strona główna 112 Gminazjaliści mówią „nie” dopalaczom

Gminazjaliści mówią „nie” dopalaczom

0

Oprócz pilnowania porządku w mieście, świdnicka Straż Miejska zajmuje się także działaniami edukacyjnymi. Do 3 lutego w holu dworca Świdnica Miasto można oglądać wystawę prac poświęconych szkodliwemu działaniu dopalaczy.

Dopalacze_2

„Jestem cool dopalacze nie ściągną nas w dół” to konkurs plastyczno-literacki zorganizowany wspólnie przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, Starostwo Powiatowe oraz Straż Miejską. Konkursowe prace przez najbliższe trzy tygodnie można oglądać na dworcu Świdnica Miasto, gdzie od niedawna swoją nową siedzibę mają strażnicy. Autorami wystawionych prac są gimnazjaliści z powiatu świdnickiego, a przygotowane przez nich plakaty i komiksy związane są z zagadnieniem walki z dopalaczami.

Dopalacze to potoczna nazwa produktów zawierających różnego rodzaju substancje psychoaktywne, bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Próba zakazania ich sprzedaży w Polce przypomina walkę z wiatrakami – substancje wpisywane na listę zabronionych producenci szybko zastępują przez nowe, równie groźne. – Dlatego tak istotna jest edukacja i uświadamianie młodzieży na temat szkodliwości dopalaczy – zaznacza Straż Miejska.

/opr. red./
Zdjęcia Straż Miejska