Strona główna Sport Piłka nożna Biało-zieloni dominatorzy wygrywają Memoriał Harafa

Biało-zieloni dominatorzy wygrywają Memoriał Harafa

0

Fantastycznie zaprezentowali się zawodnicy Polonii-Stali Świdnica podczas dwudniowych zmagań piłkarskich związanych z XIV edycją Memoriału Sławomira Harafa w Dzierżoniowie. Drużyna z rocznika 2006 prowadzona przez trenera Mariusza Krupczaka okazała się najlepsza w stawce 16 drużyn z Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Wielkopolski i województwa lubuskiego. Zanotowaliśmy komplet zwycięstw, a bilans bramkowy mówi sam za siebie – 32 strzelone i zaledwie 3 stracone gole.

0000haraf

Świdniczanie już w fazie grupowej pokazali, że są w stanie odegrać kluczowe role podczas silnie obsadzonego turnieju w Dzierżoniowie. Nasi zawodnicy pokonali 5:0 Lechię I Dzierżoniów, 7:1 Bielawiankę Bielawa i 9:1 Akademię Sportu Milicz. W niedzielę biało-zieloni nie zwalniali tempa. W ćwierćfinale rozgromili 7:1 Polonię I Słubice. Jak się okazało najtrudniejszy pojedynek stoczyliśmy w półfinale, ogrywając ostatecznie 1:0 Parasol Wrocław. W finale pewnie w stosunku 3:0 ograliśmy Chojnika Jelenia Góra. Ponadto zawodnikiem turnieju został gracz Polonii-Stali Świdnica Patryk Taratuta.

Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa w tym dwudniowym turnieju z kilku powodów. Po pierwsze ciężka praca wykonywana przez chłopaków na treningach oraz zajęciach w klasach sportowych przy SP 6 przynosi efekty. Po drugie chłopcy tworzyli prawdziwą drużynę – ci na boisku i ci poza nim, od początku do końca skoncentrowaną, mającą cel i realizującą postawione założenia. Każdy zawodnik dawał pozytywny impuls, każdego możemy wspólnie z trenerem Kozachenko pochwalić… Wspólnie wygrali wyróżnienie MVP Patrykowi Taratucie. Patryk pracował na drużynę, a drużyna na Patryka. Byliśmy poza zasięgiem innych. Dziękuję rodzicom za gorący doping którym wspierali chłopaków przez cały turniej. No i to byłoby na tyle. Od jutra schodzimy na ziemię i wracamy do pracy – komentuje szczęśliwy trener Mariusz Krupczak.

Skład Polonii-Stali Świdnica: Filip Dadas, Piotr Widla, Patryk Paliński, Patryk Taratuta, Hubert Lipiński, Jakub Safian, Mateusz Duda, Karol Homa, Eryk Korab, Oskar Cybruch, Maciej Stańczak, Alan Sauter. Trener Mariusz Krupczak, trener asystent Andrii Kozachenko.

Klasyfikacja końcowa:

1. Polonia-Stal Świdnica

2. Chojnik Jelenia Góra

3. Parasol Wrocław

4. Dwójka MOS Gubin

5. Polonia II Słubice

6. Lechia I Dzierżoniów

7. Orzeł Ząbkowice Śląskie

8. Polonia I Słubice

9. Zagłębie Lubin

10. Olympic Wrocław

11. Oranje Sport Konin

12. Start Namysłów

13. Falubaz Zielona Góra

14. Bielawianka Bielawa

15. Lechia II Dzierżoniów

16. Akademia Sportu Milicz