Strona główna Sport Inne W nowy rok jako czerwona latarnia rozgrywek

W nowy rok jako czerwona latarnia rozgrywek

0

Koszykarze Prakto Polonii Świdnica nie będą dobrze wspominać pierwszej części historycznego sezonu na parkietach III ligi. Poloniści z jednym zwycięstwem i aż dziewięcioma porażkami znajdują się na ostatniej pozycji w tabeli.

_dsc0113

Przed wyjazdowym spotkaniem z wiceliderem tabeli – WKS-em Śląsk Wrocław, trudno było szukać pozytywów. Rywale byli zdecydowanym faworytem tej konfrontacji, ale wygrana nie przyszła im łatwo. Podopieczni Mieczysława Młynarskiego rozpoczęli od mocnego uderzenia. Świdniczanie zdominowali wydarzenia w pierwszej kwarcie wygrywając 20:12. W drugiej odsłonie akcje miejscowych zaczęły się zazębiać, ale skończyło się remisem po 18. Ostatecznie to Prakto Polonia dość pewnie prowadziła do przerwy różnicą 8 „oczek”. W drugiej połowie przeciwnicy całkowicie zdominowali jednak wydarzenia na parkiecie. Śląsk szybko doprowadził do wyrównania, a następnie wyszedł na prowadzenie, systematycznie zwiększając dystans. Świdniczanie ulegli 72:85.

WKS Śląsk Wrocław – Prakto Polonia Świdnica 85:72 (12:20, 18:18, 29:17, 26:17)

Prakto: Sieńko 14, Olszewski 13, Kurpiel 12, Słobodzian 7, Kaliński 6, Ozga 6, Kaczmarczyk 5, Soboń 5, Biernat 4