Strona główna Kultura Środa Literacka z Maćkiem Bielawskim

Środa Literacka z Maćkiem Bielawskim

0

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza 7 grudnia 2016 na Świdnicką Środę Literacką, której gościem będzie Maciek Bielawski. Spotkanie poprowadzi Wojciech Koryciński.

fot-roland-okonMaciek Bielawski (ur. w 1975 w Świdnicy). Publikował w czasopismach „Ha!art” (45. numer czytelników i czytelniczek) i „Wysokich Obcasach” (wyróżnienie w konkursie „Moja droga”). Na spotkaniu będzie opowiadał też o swojej najnowszej książce „Twarde parapety”, o której tak pisała Magda Piekarska na łamach „Gazety Wyborczej”:

Debiut Maćka Bielawskiego to jedna z najprzyjemniejszych literackich niespodzianek w ostatnich latach. W rzeczywistość późnego PRL-u, doskonale rozpoznawalną dla tych wszystkich, którzy dorastali w latach 80., autor wpisuje indywidualne doświadczenie dziecka, które musiało zbyt wcześnie dorosnąć. To wszystko w połączeniu z prostą, lapidarną formą obrazków ze świdnickiego blokowiska tworzy poruszającą całość”.

Świdnicka Środa Literacka, Piwnica Ratuszowa, 7 grudnia, g. 18.00

W tym roku świętujemy 10-lecie Świdnickich Śród Literackich. Integralną częścią ŚŚL jest Turniej Jednego Wiersza, w którym nagrodą jest 100 zł (należy tylko przyjść i przeczytać SWÓJ wiersz).

/ŚOK/

plakat-maciej-bielawski