Strona główna Sport Siatkówka Sensacja w Katowicach, porażka siatkarek Polonii

Sensacja w Katowicach, porażka siatkarek Polonii

0

Do olbrzymiej niespodzianki doszło w sobotę, 17 grudnia w stolicy Śląska – Katowicach. Miejscowy Sokół zamykający tabelę II ligi siatkarek okazał się lepszy od lidera MKS-u Polonii Świdnica.

dsc05388

Świdnickie zawodniczki nie zafundowały swoim kibicom świątecznego prezentu. Zamiast zwycięstwa mamy porażkę i spadek na drugą lokatę w tabeli. Podopieczne Marka Olczyka uległy rywalkom 2:3, wywożąc ze Śląska jeden punkt. Mogło być lepiej, ale i zdecydowanie gorzej. Przy stanie 2:1 w setach dla katowiczanek, biało-zielone odrobiły w czwartej odsłonie sporą stratę i zdołały doprowadzić do tie-break’a. W decydującej partii to my z kolei znaleźliśmy się na prowadzeniu 6:3, ale chwilę potem wyższy bieg włączyły przeciwniczki wygrywając ostatecznie piątego seta. Porażka kosztowała nas wiele, bo utratę prowadzenia w rozgrywkach grupy B II ligi. Mamy obecnie tyle samo punktów, co AZS Opole, lecz rywalki legitymują się lepszym bilansem setów i małych punktów, a na dodatek mają rozegrany o jeden mecz mniej. Trzecia jest Olimpia Jawor, która traci do nas tylko dwa „oczka” i również ma jedno spotkanie w zapasie.

Sokół 43 Katowice – MKS Polonia Świdnica 3:2 (25:19, 18:25, 25:13, 22:25, 15:10)

Polonia: Małodobra, Gezella, Woźniak, Druciak, Tomaszewska, Krusiewicz, Adamek, Dynowska, Baran, Szymańska