Strona główna 112 Policja ostrzega: Kradną z bankomatów „na klej”

Policja ostrzega: Kradną z bankomatów „na klej”

0

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, podejrzanego o zakładanie na bankomatach we Wrocławiu specjalnych nakładek uniemożliwiających wypłatę pieniędzy. Sprawca montował na urządzeniach tzw. pułapki klejowe. Klient, który chciał wypłacić pieniądze, gotówki nie otrzymywał.

pieniadze1Funkcjonariusze wydziału dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zakładanie na bankomatach specjalnych nakładek uniemożliwiających wypłatę pieniędzy. Zatrzymany to 40 – letni obywatel Rumuni, wynajmujący we Wrocławiu mieszkanie.

Okazało się, że podejrzany montował na bankomatach, w miejscu, gdzie urządzenie wydaje pieniądze, tzw. pułapki klejowe. Klient, który używając karty płatniczej, chciał wypłacić pieniądze, gotówki nie otrzymywał. Pieniądze przy wylocie przyklejały się od wewnątrz strony do specjalnie zamontowanej listwy.

Gdy zniecierpliwiony klient odchodził od bankomatu by np. zgłosić w banku reklamację, podejrzany odklejał listwę i zabierał gotówkę. Podczas sprawdzenia miejsca zamieszkania zatrzymanego mężczyzny policjanci znaleźli i zabezpieczyli m.in. klej montażowy i trzy nakładki na bankomat.

Jak ostrzega policja, złodzieje nie tylko we Wrocławiu mogą wykorzystywać podobne metody. Szczególnie teraz, w gorączce zakupów przedświątecznych, warto dokładnie przyjrzeć się bankomatowi, czy nie ma na nim jakichś podejrzanie wyglądających, doczepionych elementów. Uwagę powinien zwrócić każdy element, który sprawia wrażenie, że nie stanowi integralnej całości urządzenia.

/inf. ze strony KPP Świdnica, opr. red./

 

Poprzedni artykuł6 rodzin bez dachu nad głową po pożarze [POTRZEBNA POMOC]
Następny artykułŚwiątecznie w Zespole Szkół Specjalnych [FOTO]