Strona główna Konkursy Noworoczny Koncert Wiedeński w Strzegomiu

Noworoczny Koncert Wiedeński w Strzegomiu [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSUKONKURS]

0

Zapraszamy na Noworoczny Koncert Wiedeński, który już 5 stycznia o godzinie 19:00 będzie gościł w Strzegomskim Centrum Kultury.

koncert-wiedenski_strzegom

Podczas gali będzie można usłyszeć obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie.
Tej gali nie można przegapić, na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści polskiej estrady. Zabrzmią największe przeboje króla walca – Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii
z najsłynniejszych operetek “Zemsta nietoperza”, “Baron cygański”, “Wesoła Wdówka”, “Księżniczka Czardasza” oraz “Kraina Uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in.:
Walc “Nad Pięknym Modrym Dunajem”, Arię Barinkaya “Wielka sława to żart”,
Duet wszech czasów “Usta milczą dusza śpiewa” czy polkę “Tritsch- Tratsch”.
Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.

Bilety do nabycia w cenie 60 zł w Kasie Strzegomskiego Centrum Kultury (ul. Paderewskiego 36) Rezerwacje możliwe pod numerem telefonu: 74 649 44 00/01 (dla grup: 504 091 909) Bilety zakupić można również online: www.ebilet.pl, www.eventim.pl
oraz w sieciach: Empik, Media Markt, Media Expert, Saturn

W konkursie, w którym można byo wygrać dwa pojedyncze zaproszenia na powyższe wydarzenie zadaliśmy pytanie o datę pierwszego koncertu noworocznego filharmoników wiedeńskich. Miał on miejsce 31.12.1939r. Szczęśliwcami, którzy wybiorą się na Galę Wiedeńską w Strzegomiu są pani Adriana Zalewska oraz pan Jerzy Kaczkowski. Gratulujemy!

/artykuł sponsorowany/