Strona główna Sport Siatkówka Nasze młode siatkarki w ścisłej czołówce

Nasze młode siatkarki w ścisłej czołówce

0

Milicz był w niedzielę, 4 grudnia gospodarzem turnieju mini-siatkówki. Na starcie znalazło się 200 zawodniczek startujących w kategoriach “dwójek”, “trójek” i “czwórek”. Barwy MKS-u Polonii Świdnica reprezentowało 16 siatkarek występujących pod okiem trenerów – Katarzyny Czapli i Tomasza Gołowkina.  

mks-polonia

W kategorii “dwójek” wystawione były dwa zespoły w dwóch grupach wiekowych. Świdnica I w składzie Alicja Anioł, Nadia Łuszyńska, Aleksandra Majcher oraz Jagoda Regnowska zajęła ostatecznie trzecie miejsce. Drugi zespół grający w zestawieniu Julia Krasoń, Martyna Zając, Joanna Mojsa wygrały wszystkie mecze w swojej grupie, co dało awans do ścisłego finału, w którym spotkało się pięć najlepszych drużyn. Tam nasze dziewczyny uległy tylko dwóm drużynom zajmując na finiszu trzecią lokatę w całym turnieju. W tej kategorii udział brało aż 21 zespołów, co tym bardziej pokazuje, jak świetny wynik osiągnęły nasze młode siatkarki.

W kategorii “trójek” reprezentowały nas Matylda Kozak, Kinga Fąfara, Martyna Gaik oraz Martyna Zielińska. Dziewczyny również po zaciętych spotkaniach awansowały do ścisłego finału, w którym wywalczyły czwartą lokatę. W kategorii “czwórek” nasze siatkarki grały w składzie: Nadia Wysocka, Emilia Fedorowicz, Alicja Maliszewska, Hania Gagała oraz Julia Baścik. Dziewczyny bez większych problemów awansowały do ścisłego finału, w którym ostatecznie zajęły fantastyczne drugie miejsce.

W kategoriach “dwójek” i “trójek” wygrały zespoły z Radkowa, a w kategorii “czwórek” zwyciężył zespół z Kłodzka. W każdej kategorii nasze zawodniczki doszły do ścisłego finału, co pokazuje, że bieżąca praca na treningach nie idzie na marne i przynosi pożądane efekty, Jest to niewątpliwa zasługa naszych fantastycznych trenerów – komentuje prezes klubu Grażyna Działowska.