Strona główna Wydarzenia Mikołaja gościł cały powiat świdnicki

Mikołaja gościł cały powiat świdnicki

0

Św. Mikołaj pojawił się jednocześnie w wielu miejscach. Przyjmowany był przez przedszkolaki i całe rodziny.

Św. Mikołaj odwiedził małych strzegomian

W niezwykle pięknej scenerii – przy padającym śniegu – świętowano Mikołajki pod Urzędem Miejskim w Strzegomiu. Św. Mikołaj i jego pomocnicy przybyli do najmłodszych strzegomian …wozem militarnym.Dla dzieci przygotowano różne atrakcje, wśród których znalazły się liczne konkursy, prezenty, tańce oraz piosenki. Trzeba przyznać, że frekwencja była naprawdę spora! Głównym punktem było jednak zapalenie światełek na największej strzegomskiej choince. Na zakończenie tego radosnego dnia mali strzegomianie obejrzeli bajkę „Wilk w owczej skórze” w kinie SCK.

Mikołaj w gminie Świdnica

Bez względu na wiek. Każdy w tym dniu wyczekuje świętego Mikołaja. Dokładnie 6 grudnia wójt gminy Teresa Mazurek złożyła wizyty przedszkolakom z Witoszowa Dolnego i Pszenna, przynosząc słodkie upominki. Gimnazjaliści z Witoszowa Dolnego też sumiennie uczyli się, dzięki czemu otrzymali prezenty. Wizyta świętego Mikołaja w przedszkolach, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku.  Przygotowują się do niego starannie. Mimo braku śniegu Mikołaj dotarł i przywiózł prezenty. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowały piosenkę lub wiersz, które prezentowały przed wyjątkową osobą. Dzieliły się także opowieściami, czym zostały obdarowane przez św. Mikołaja.

mikolaj-wojt

Mikołaj z pomocnikami z gimnazjum odwiedził przedszkole „Słoneczko”

6 grudnia jest dla wszystkich dzieci dniem szczególnym . To przecież dzień, w którym z dalekiej Laponii przybywa św. Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Nic więc dziwnego, że przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego „Słoneczko” w Świdnicy już od samego rana z wypiekami na twarzy wyczekiwały specjalnego gościa.
Wiadomo jednak, że św. Mikołaj jest tylko jeden, a dzieci do odwiedzenia całe mnóstwo, dlatego niezbędni są niezawodni pomocnicy. Z polecenia św. Mikołaja do „Słoneczka” udali się uczniowie Gimnazjum nr 1 w Świdnicy tworząc niezastąpioną mikołajową delegację w postaci: Mikołaja, Śnieżynek, Pani Mikołajowej oraz renifera Rudolfa.
Uroczyste świętowanie imienin Świętego Mikołaja rozpoczął występ Pana Stanisława Ostafińskiego (osoba niewidoma), który już od 15 lat uświetnia przedszkolne świętowanie śpiewem i grą na keyboardzie. Następnie przedszkolaki z IV grupy pantomimą przedstawiły opowieść o kłopotach z przygotowaniem prezentów w warsztacie Świętego Mikołaja, odczytaną przez młodzież z gimnazjum. Podczas programu artystycznego było też wspólne śpiewanie piosenek i zabawy ruchowe. Ponadto dzieci złożyły Mikołajowi imieninowe życzenia i wręczyły serduszka z dobrymi uczynkami, które przygotowywały przez cały tydzień. Największe jednak emocje towarzyszyły przedszkolakom wtedy, gdy mogły osobiście odebrać prezenty od Mikołaja. Zdecydowanie był to dzień szczególny dla dzieci ze „Słoneczka”, ale też dla uczniów Gimnazjum nr 1, którzy mogli przekonać się jak niewiele trzeba, by stworzyć maluchom kawałek bajkowego świata. Bo przecież dawanie czegoś od siebie jest najwspanialszym darem!