Strona główna Temat dnia Mieszkaj i żyj w Parku Zawiszów

Mieszkaj i żyj w Parku Zawiszów

0

Czy Świdnica to atrakcyjne miejsce do życia? Gdzie w naszym mieście mieszka się najlepiej? Jak zabrać się za zakup mieszkania? Te i kilka innych pytań, które zapewne pojawiają się w głowach osób podejmujących życiową decyzję dotyczącą wyboru miejsca do osiedlenia się, zadaliśmy deweloperowi budującemu osiedle PARK ZAWISZÓW w Świdnicy.dsc_0106

Co skłoniło firmę Ignerhome do budowy osiedla właśnie w Świdnicy? Dlaczego wybrali Państwo na lokalizację położony na uboczu Zawiszów?

– Świdnica jest prężnie rozwijającym się miastem. Zawiszów natomiast to jedna z najbardziej pożądanych lokalizacji do życia w tym mieście, mieszkańcy czują się na tym osiedlu bezpiecznie. Jest na uboczu, ale jednocześnie jest samowystarczalne – funkcjonuje przychodnia lekarska, szkoła, przedszkole a niedługo działalność rozpocznie miejski żłobek. Do tego dochodzi bliskość łącznika autostradowego.

Czy to oznacza, że trzeba się spieszyć z zakupem?

– Obecnie w budynku A prowadzona jest sprzedaż 73 mieszkań, z dnia na dzień jest coraz większe zainteresowanie naszą inwestycją, organizujemy też sezonowe nowości cenowe i upusty dla klientów, a jeśli chodzi o promocję zimową ilość prezentów do rozdania jest ograniczona.

dsc_0096-nef

Od czego w takim razie zacząć – od określenia zdolności kredytowej czy wyboru lokalu? Czy najpierw udać się do dewelopera czy do banku?

– Zdecydowanie należy w pierwszej kolejności udać się do dewelopera. Nasi doradcy do spraw sprzedaży oraz kredytu przeprowadzą klientów przez cały proces zakupu mieszkania i jego kredytowania, co pozwala kupującym zaoszczędzić sporo czasu.

Czym się kierować szukając mieszkania do zakupu?

– W zależności od tego czy ktoś jest singlem, małżeństwem czy rodziną z dziećmi każdy powinien czuć się w komfortowo i bezpiecznie. Naszym zdaniem lokalizacja osiedla jest ważnym czynnikiem w podjęciu decyzji zakupu mieszkania. Ludzie zwracają uwagę na to jak blisko domu znajdują się punkty usługowe, sklepy, szkoła i miejsce do spędzania wolnego czasu. Nasi doradcy przedstawiają propozycje mieszkań zależnie od oczekiwań klientów – opowiadają o otoczeniu, sąsiadach i funkcjonalności osiedla, przedstawiają metraż i rozkład. W zależności od upodobań i potrzeb pomagamy w wyborze mieszkania.

A jaki zatem będzie metraż mieszkań, proponowany układ pomieszczeń w ofercie Parku Zawiszów?

– Proponowany metraż mieszkań to: 34,1-74,9 mkw, są to mieszkania 2-4 pokojowe. Zazwyczaj są to mieszkania z aneksem kuchennym, ale na życzenie klientów możliwe są zmiany aranżacyjne i przestawienie ścianek. Każde mieszkanie posiada balkon a na parterze każde mieszkanie ma taras z ogrodem.

dsc_0012

To bardzo urozmaicona oferta – lepiej kupić mieszkanie od dewelopera niż z rynku wtórnego?

– Mieszkania od dewelopera mają możliwość dużo szerszej aranżacji wnętrz, przestawienia ścianek. Klatki schodowe są szersze, windy to obecnie standard w budynkach z rynku pierwotnego, dodatkowo zwykle jest jeszcze garaż podziemny. W mieszkaniach tego typu obowiązuje indywidualne rozliczenie ogrzewania i inne udogodnienia.

No dobrze, ale zakup mieszkania to poważna inwestycja. Jak się zabezpieczyć przed bankructwem dewelopera lub nieuczciwością?

– O bezpieczeństwo klientów zadbała ustawa deweloperska. Każda umowa zawierana jest zgodnie z prawem. Wiarygodność dewelopera można sprawdzić w KRS, natomiast banki skrupulatnie kontrolują etapy budowy inwestycji, przy których są wypłacane transze z rachunku powierniczego zgodnie z etapami prac budowlanych.

Jak wziąć kredyt, by starczyło jeszcze na wykończenie?

– Istnieje kilka sposobów uzyskania dodatkowego finansowania na wykończenie mieszkania. Dużo zależy od tego, o jaki kredyt ubiega się klient. Jeśli jest to kredyt z programu MdM to na sfinansowanie wykończenia mieszkania są dwa sposoby: dodatkowy kredyt hipoteczny, o który można się ubiegać po zakończeniu budowy inwestycji i zawarciu umowy własności lub kredyt gotówkowy, który udzielany jest na krótszy okres czasu i którego procent jest wyższy niż hipoteczny. W przypadku finansowania zakupu mieszkania kredytem hipotecznym bez dofinansowania MdM sprawa jest dużo prostsza. Kredyt na wykończenie jest niejako rozszerzeniem kredytu hipotecznego. Klient wycenia koszt wykończenia mieszkania w kosztorysie prac remontowych i powiększa o tę kwotę kredyt główny. Wypłata tego kredytu następuje po otrzymaniu protokołu zdawczo-odbiorczego. Każdy przypadek jest inny, dlatego warto skorzystać z pomocy naszego doradcy kredytowego.

dsc_0073

Na jakim etapie jest obecnie inwestycja PARK ZAWISZÓW? Kiedy do swoich mieszkań wprowadzą się nowi właściciele?

– Inwestycja na chwile obecną jest na etapie budowy 3 piętra. Na początku przyszłego roku tj. luty 2017 budynek będzie w stanie zamkniętym. Zapewniamy, że prace budowlane przebiegają zgodnie z wyznaczonymi terminami. Mieszkania do właścicieli trafią pod koniec przyszłego roku, w trzecim kwartale 2017r.

Czy mieszkańcy od razu będą mogli korzystać z udogodnień takich jak na przykład plac zabaw?

– Przy odbiorze mieszkania klienci będą mogli korzystać w pełni ze wszystkich udogodnień jakie oferuje nasze osiedle: pełna infrastruktura, w tym przywołane place zabaw.

/artykuł sponsorowany/