Strona główna Sport Inne Medale taekwondzistów Gryfa w Opolu

Medale taekwondzistów Gryfa w Opolu [FOTO]

0

Ponad pół tysiąca zawodniczek i zawodników z Polski, Mołdawii, Rosji, Ukrainy, Irlandii oraz Czech wystartowało w Międzynarodowym Pucharze Polski Związku Sportowego – Polskiej Unii Taekwondo 2016. Impreza odbyła się w Opolu, a ze znakomitej strony spisali się przedstawiciele UKS-u Taekwondo Gryf Świdnica.

img_2269

W kategorii dzieci w konkurencji walk soft-stick nie do pokonania byli Hubert Jasinowski i Weronika Borkowska, którzy swoje walki wygrywali wręcz w profesorski sposób, nie pozostawiając sędziom wątpliwości, kto w danym momencie zdobył punkt. W softach także na podium stanęła Weronika Czubacka, zdobywając brąz. Niedosyt został po starcie Weroniki Borkowskiej w układach formalnych, gdzie po pierwszej serii nasza zawodniczka punktowo prowadziła. Niestety w finale wkradły się drobne błędy i Weronika ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Brązowy medal z kolei w układach formalnych dzieci zdobył Maciej Dobrowolski, a Weronika Czubacka dołożyła jeszcze jeden brąz w kopnięciu dosiężnym.

W kategorii młodzików w kopnięciu dosiężnym srebrny medal wywalczył Dawid Szczęsny, a tuż za nim na podium znalazł się Kacper Szewczyk. Kacper bardzo dobrze spisał się też w walkach touch-contact, gdzie po pierwszej wygranej walce trafił na wymagającego Czecha (późniejszego zwycięzcę tej konkurencji), z którym przegrał ostatecznie tylko jednym punktem.

img_2164

W kategorii kadetów złotym medalem może pochwalić się Karolina Malinowska w kopnięciu dosiężnym i Szymon Czubacki w układach formalnych. W walkach semi-contact Karolina wygrała jedną walkę i w drugiej podobnie jak Kacper trafiła na świetnie wyszkoloną zawodniczkę z Czech, z którą przegrała. Pechowo zaczęła Karolina konkurencję walk light contact, gdyż nie zmieściła się w swojej kategorii wagowej i musiała startować w +57 kg. Po pierwszej wygranej walce, w drugiej trafiła na dobrą technicznie i znacznie cięższą zawodniczkę z Częstochowy. Świdniczanka przegrała po dwóch rundach wyrównanej walki. Żadna inna zawodniczka nie wytrzymała z częstochowianką nawet jednej rundy. Na osłodę została walka o trzecie miejsce, którą Karolina wygrała.

Na mocnych przeciwników trafił natomiast nasz junior Tomasz Paździora, który zaliczył po jednej wygranej w semi i light. W następnych walkach Tomek przegrywał tylko minimalną różnicą punktów. Szczęścia zabrakło również Miłoszowi Parużyńskiemu, który przegrał walkę w semi tylko jednym punktem. Do końcowego wyniku brązowy medal w light-contact dołożył senior Arkadiusz Osienieńko, trenujący na co dzień w KO GYM Świebodzice, który do zawodów przystąpił z niedoleczoną kontuzją ręki i kręgosłupa. Jednym z sędziów z zawodów był nasz wielokrotny medalista Jerzy Brzostowski, a kierownikiem naszych zawodników trener Waldemar Zdebski.

Poprzedni artykułPomóżmy Nadii słyszeć
Następny artykułDiabłów w orszaku nie będzie