Strona główna Wydarzenia Świdnica Kolędowali najmłodsi świdniczanie

Kolędowali najmłodsi świdniczanie [FOTO]

0

Przy wypełnionej po brzegi widowni teatru miejskiego kolędowali najmłodsi mieszkańcy Świdnicy. W VIII Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek,  zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 315, uczestniczyło piętnaście zespołów ze świdnickich przedszkoli i szkół.

konkurs-koled-2016-12-16-17Kto tylko przez chwilę zajmował się przedszkolakiem wie jak niełatwe jest to zadanie! Tym bardziej wyrazy uznania należą się wszystkim pedagogom, którzy przygotowali najmłodszych do występów na prawdziwej scenie, w świetle prawdziwych reflektorów. Dla najmłodszych wykonawców tak wielkie przeżycie często kończyło się tym, że trudno im było pożegnać się ze sceną. Jury przyznało trzy równorzędne nagrody dla Przedszkola nr 15, nr 4 i nr 16 z oddziałami integracyjnymi “Słoneczko” oraz 12 wyróżnień specjalnych. Konkurs przygotowały i poprowadziły: Anna Jaworska (Rada Rodziców SP 315) i pedagog Magdalena Butkiewicz.

Poprzez doroczne kolędowanie chcemy pokazywać, jak utalentowane są świdnickie dzieci. Konkursowi zawsze towarzyszy świąteczny kiermasz, który jest okazją do pokazania prac dzieci, nauczycieli, rodziców. Takie wydarzenia integrują środowisko, a przygotowania to duże przedsięwzięcie, każdy z nauczycieli ma swoją rolę. Musimy przygotować dzieci, przygotować dekoracje, nagrody. Z naszej szkolnej imprezy zrobiła się impreza miejska – zgłasza się dużo szkół i przedszkoli – widzimy pozytywny odzew, więc warto to robić! – podsumowuje dyrektorka SP 315 Alina Jasionowicz.

/red./
Zdjęcia Anna Pawłowska