Strona główna Wydarzenia Świdnica Jasełka i świąteczne przedstawienia świdnickich dzieci

Jasełka i świąteczne przedstawienia świdnickich dzieci [FOTO]

0

Świąteczna atmosferę celebruje cała Świdnica. Jasełka przygotowały wraz z opiekunami dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi “Słoneczko”, na świąteczny koncert zaprosili podopieczni oświatowych placówek społecznych, prowadzonych przez Fundację “Naszej Szkole”.

Jasełka w “Słoneczku”

W Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 16 „Słoneczko” dzieci z grupy IV już od połowy listopada przygotowywały się do jasełek. Z zaangażowaniem wykonywały elementy dekoracji, uczyły się ról, pastorałek, kolęd oraz aż czterech tańców ludowych: krakowiaka, tańca góralskiego, jedlinioka i kujawiaka. W tym roku dzieci pod kierunkiem  M. Olatowskiej,  V. Wiercińskiej i  K. Nosarzewskiej przygotowały bowiem „Jasełka na ludowo”.   Przedszkolaki nauczyły się również szybkiej zmiany strojów, by przedstawienie było barwne i z wartką akcją.

Chcąc wlać w ludzkie serca trochę magii świąt Bożego Narodzenia starszaki 20 XII wystąpiły przed zaproszonymi gośćmi: podopiecznymi Świdnickiego Domu Samopomocy oraz klasą I ze Szkoły Podstawowej nr 1 (z naszymi absolwentami). 21 XII odbyły się dwa występy: rano dla społeczności przedszkolnej, a na popołudniowych warsztatach – dla członków rodzin oraz absolwentek, które we wrześniu opuściły mury przedszkola i rozpoczęły klasę I.

Wieczornica Wigilijna Fundacji “Naszej Szkole”

W Klubie Bolko 21 zaprezentowali się w niej uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej i
Społecznego Gimnazjum. Tematem przewodnim była “Dziewczynka z zapałkami”, a inscenizacje teatralne przeplatały się z występami wokalnymi.