Strona główna Sport Siatkówka Efektowny występ siatkarek Polonii w Radzionkowie

Efektowny występ siatkarek Polonii w Radzionkowie

0

Z trzema punktami z Radzionkowa wyjechały siatkarki MKS-u Polonii Świdnica, które w trzech setach pokonały miejscowego Sokoła. Trzecia partia dostarczyła kibicom niesłychanych emocji, przyjezdne po istnej wymianie ciosów wygrały 35:33!

polonia

Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy drużyny. Trener Marek Olczyk pragnie wyróżnić wszystkie zawodniczki, każda z nich dołożyła swoją cegiełkę do końcowego triumfu. Pierwsze dwa sety zdecydowanie przebiegły pod nasze dyktando, ale w trzeciej odsłonie walka o wygraną była niesłychanie zacięta. Ostatecznie w końcówce lepiej zaprezentowały się nasze dziewczyny, które zwyciężyły po grze na przewagi 35:33! – relacjonuje prezes Polonii Grażyna Działowska.

Świdniczanki w pełni zrehabilitowały się rywalkom za porażkę z pierwszej rundy fazy zasadniczej. Przypomnijmy, że Sokół wygrał w hali na Zawiszowie 3:2. Teraz nasze zawodniczki w pełni zasłużenie sięgnęły po komplet punktów. Świdniczanki po tej wygranej awansowały na pozycję liderek tabeli bowiem prowadzący jak dotąd AZS Opole uległ Olimpii Jawor (1:3).

Sokół Radzionków – MKS Polonia Świdnica 0:3 (19:25, 13:25, 33:35)

Polonia: Małodobra, Druciak, Krusiewicz, Woźniak, Tomaszewska, Gezella, Adamek, Jewiarz, Mielnik, Dynowska