Strona główna Sport Lekkoatletyka Bieg noworoczny pod koniec stycznia

Bieg noworoczny pod koniec stycznia

0

Wydłużony do pięciu kilometrów dystans biegu głównego, modyfikacje dystansów w biegach dzieci i młodzieży, atrakcyjny pakiet startowy i nagrody, limity uczestników i zapisy internetowe do biegu głównego, a przede wszystkim obecność w nazwie sponsora biegu – to największe zmiany, jakie przyniesie tegoroczna edycja biegu noworocznego – imprezy tradycyjnie otwierającej sportowy rok w Świdnickim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

biego noworocznyW tym roku na Świdnicki Bieg Noworoczny ZUPBADURA zapraszamy w niedzielę, 29 stycznia. Miejsce pozostaje bez zmiany – spotkamy się w Parku Centralnym, ale sama impreza zmieni się w sposób znaczący. Zdecydowaliśmy się pójść z duchem czasu, odświeżyć konwencję biegu. Jestem przekonany, że uczestnicy biegu, zarówno najmłodsze dzieci, amatorzy, jak i ci, którzy bieganie traktują bardziej poważnie będą usatysfakcjonowani – mówi Jerzy Żądło, dyrektor ŚOSiR-u.

Do udziału w imprezie zachęcają również członkowie Świdnickiej Grupy Biegowej, którzy włączyli się do organizacji biegu: – Jako grupa zrzeszająca wielu świdnickich biegaczy, zarówno tych początkujących jak i z doświadczeniem w startach na dużych imprezach biegowych w kraju i zagranicą, postanowiliśmy wykorzystać naszą wiedzę, doświadczenie oraz zasoby ludzkie, przyczyniając się tym samym do powstania wyjątkowej sportowej imprezy, rozpoczynającej biegowy nowy rok w Świdnicy, a zarazem będącej dobrym wstępem do rozpoczęcia nowego sezonu biegowego zarówno dla osób już biegających jak i dla wszystkich tych, którzy dopiero myślą o rozpoczęciu swojej przygody z bieganiem. Jednocześnie zapraszamy na organizowane przez nas całoroczne treningi biegowe oraz treningi tabata, które są bezpłatne dla wszystkich – mówi Jacek Gołębiewski z ŚGB.

Na dzieci i młodzież do 18 roku życia będzie czekało siedem biegów na dystansie od 100 metrów do 3 kilometrów. Łączny limit uczestników w tych biegach wynosi 150 osób. Bezpłatne zapisy w dniu biegu w hali przy ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej 29, gdzie usytuowane będzie Biuro Zawodów. Przed startem każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy z pamiątkową koszulką, napojem i batonem, a po biegu pamiątkowy medal. Dla najlepszych będą nagrody rzeczowe.

Na dorosłych czekać będzie bieg na dystansie 5 kilometrów, to o 1000 metrów więcej niż w poprzednich latach. Limit uczestników ustalono na 200 osób. Zapisy elektroniczne na stronie http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=2767 rozpoczną się 1 stycznia w samo południe i potrwają do 24 stycznia. Dopiero opłacenie startowego w wysokości 15 złotych będzie równoznaczne z zapisaniem na bieg – decyduje kolejność wpłat. W pakiecie startowym znajdzie się koszulka techniczna, napój i baton. Jeśli pozostaną wolne numery startowe będzie możliwość dopisania się w dniu biegu, ale wówczas opłata startowa wyniesie 30 złotych.

ZUPBADURA Świdnicki Bieg Noworoczny zwieńczy ognisko z pieczeniem kiełbasek i gorącym napojem. Biegacze – maili i duzi – otrzymają posiłek za darmo, kibice będą mogli nabyć go za niewielką opłatą.

Szczegóły  na www.osir.swidnica.pl i www.facebook.com/SwidnickiBiegNoworoczny

/OSiR Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułZaginął 16-letni Dyzio
Następny artykułPożyczki dla PES