Strona główna Sport Siatkówka Zwycięstwa kadetek i młodziczek Polonii

Zwycięstwa kadetek i młodziczek Polonii

0

Młode siatkarki MKS-u Polonii Świdnica sięgnęły po kolejne zwycięstwa w rozgrywkach ligi młodziczek i kadetek.

polonia

Kadetki prowadzone przez trenerkę Magdalenę Sadowską bez większych problemów pokonały drużynę UKS-u Gimnazjum w Spalonej w rozmiarze 3:0 (25:4, 25:3, 25:9). Nasze zawodniczki zajęły drugie miejsce w swojej grupie ustępując jedynie Olimpii Jawor. Za naszymi plecami znalazły się siatkarki z Lubina i Spalonej. Świdniczanki wywalczyły oczywiście awans do drugiej rundy rozgrywek ligi dolnośląskiej, gdzie rywalizacja toczyć będzie się o czołowe lokaty w naszym województwie i awans na szczebel ogólnopolski Mistrzostw Polski. Nasze zawodniczki chcą powtórzyć ubiegłoroczny wynik i rozegrać finałowy pojedynek z Impelem Wrocław.

Plan gier II rundy w kategorii kadetek – mecz Polonii u siebie:

12.11: MKS Polonia Świdnica – MMKS Kłodzko,

26.11: MKS Polonia Świdnica – MKS Piast Głogów,

10.12: MKS Polonia Świdnica – KS AZS AWF Wrocław,

14.01: MKS Polonia Świdnica – MKS MOS Wrocław,

28.01: MKS Polonia Świdnica – Impel Wrocław.

Młodziczki MKS-u Polonii Świdnica kontynuując dobrą passę swoich starszych koleżanek z II ligi, a także kadetek, również wygrały swoje kolejne mecze. Siatkarki Macieja Leńskiego pokonały we Wrocławiu miejscowy Impel II 2:0 (25:22, 25:18) oraz zwyciężyły w takim samym stosunku setów Salos II Nowa Ruda (25:8, 25:10).

/Mateusz Dzień vel Rakoczy, [email protected]/

 

Poprzedni artykułKwestują na świdnickich cmentarzach
Następny artykułPowołani do kadry Dolnego Śląska