Strona główna Wydarzenia Szkolili z nowoczesnych technologii

Szkolili z nowoczesnych technologii

0

Świdnica znalazła się na liście 50 miast, w których zorganizowano warsztaty dla osób prowadzących własny biznes w ramach VIII już edycji Akademii Przedsiębiorcy.

akademia-przedsiebiorcy2

Bezpłatne warsztaty, których tematem było m.in. wykorzystanie nowoczesnych technologii w prowadzeniu działalności gospodarczej oraz otwarcie się na eksport lokalnych przedsiębiorstw, zostały zorganizowane przez Bank Zachodni WBK SA oraz Fundusz Poręczeń Kredytowych POLFUND SA pod patronatem Prezydent Świdnicy i Starosty Świdnickiego. Aktywny udział w tworzeniu świdnickiej edycji wzięli także przedstawiciele Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Świdnicy.

Polskie firmy wykorzystały kryzys, by zaistnieć na rynkach zagranicznych – przekonywała Agnieszka Decewicz, starszy ekonomista BZ WBK – Głównie, bo w ponad 80%, jesteśmy eksporterami do krajów UE, a wyróżnia nas cena i jakość produktów. Hitem eksportowym wciąż pozostaje polska żywność. W trakcie warsztatów przeprowadzono sondę, która pokazała, że dla świdnickich przedsiębiorców największą barierą w handlu zagranicznym jest sposób znalezienia kontrahentów za granicą. Prelegenci przybliżyli więc rozwiązania, które powinny pomóc osobom poważnie myślącym o rozszerzeniu swojej działalności na inne rynki. Pokazano także narzędzia wspierające prowadzenie biznesu, do których dostęp jest prosty i z których każdy może skorzystać, choćby za pomocą interenetu.

I tu pojawia się kwestia wykorzystywania nowoczesnych technologii w działalności firmy. Mówi się, że bez Interentu nie istniejemy – stwierdził jeden z wykładowców i trudno się z nim nie zgodzić jeśli chodzi o kwestie biznesowe. Dzisiaj każda firma wie jaką siłę stanowi to medium i za pomocą różnych stron, wyszukiwarek, portali społecznościowych firmy zaznaczają swoją obecność i docierają do potencjalnych klientów. Ale sam Internet to nie wszystko – Trzeba dążyć do innowacyjności, ponieważ jeśli my tego nie zrobimy, na pewno zrobi to nasza konkurencja – kontynuował wykładowca prezentując zgromadzonym film „Przyszłość jest dziś”, odsłoniający wizję przyszłości, w której ludzie za pomocą jednego przedmiotu są w stanie wykonywać mnóstwo czynności zarówno zawodowych, jak i nie związanych z pracą.

akademia-przedsiebiorcy3

Na pewno warsztaty są ciekawą formą dotarcia z wiedzą dotyczącą możliwości wprowadzenia we własnym otoczeniu biznesowym innowacyjnych rozwiązań. Spełniły też funkcję motywującą, pokazując środowisku przedsiębiorców, że nie są to skomplikowane działania, a ich konsekwencją może być rozwój mnożący zyski i ułatwiający funkcjonowanie w gąszczu konkurencji.

/red/

Poprzedni artykułZapraszamy na siatkarski szlagier: Świdnica – Jawor
Następny artykułTurniej Tekkena 6 na wielkim ekranie