Strona główna Wydarzenia Świętowanie u najmłodszych

Świętowanie u najmłodszych

0

Najmłodsi świdniczanie uczcili przypadające na 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Montaże słowno-muzyczne przygotowały dzieci z Przedszkola Integracyjnego „Słoneczko” i Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy .

Patriotyczne przedszkolaki

przedszkolaki

Aby uczcić święto Polski z należytym szacunkiem, dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16 „Słoneczko” w Świdnicy włożyły w przygotowania wiele pracy, wysiłku i serca. Przedszkolaki wykonały prace plastyczne na wystawę o Polsce, które zawisły w holu placówki. W poszczególnych grupach uczyły się (lub poszerzały wiadomości) o symbolach narodowych naszego kraju, ważniejszych miastach, rzekach, regionach. Słuchały legend polskich. A w najstarszej grupie mali patrioci uczyli się historii ojczystej słuchając fragmentów książki S. Marciniaka i M. Szyszko pt.: „Historia Polski dla Piotrka”. Wprawdzie trudno im było zrozumieć, że kiedyś nie było Polski na mapie, i że inne nacje gnębiły naszych rodaków. Jednak świadomość tej karty historii pozwoliła im z zaangażowaniem uczyć się ról, piosenek o Polsce, pieśni patriotycznych i tańców. Przyjmując odpowiednią postawę i z należytą powagą nauczyły się wszystkich zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Starszaki z grupy IV wiele dni przygotowywały się do występu z okazji Święta Niepodległości, by w końcu 8 listopada dać przykład miłości do ojczyzny młodszym koleżankom i kolegom, a 9 listopada – swoim rodzinom. Wykonany przez nich montaż słowno – muzyczny, przeplatany tańcami, wzruszył rodziców (niektórych nawet do łez) i uświadomił wszystkim, że kraj w którym żyjemy jest ogromną wartością. Puentą występu był tekst piosenki „Jestem Polakiem”.

Świątecznie w SP 6

sp-6-patriotycznie-210 listopada, w przeddzień narodowego święta Polaków, został zorganizowany koncert pieśni patriotycznej, który był jednym z działań przeprowadzonych w ramach projektu edukacyjnego. Na tle dekoracji, składającej się z prac plastycznych, uczniowie klas IV-VI wykonali wiele wzruszających pieśni patriotycznych. Wśród nich znalazły się takie jak: Rota, Przybyli ułani, Flaga, Piechota, Marsz I Brygady, Taki kraj. Nad przygotowaniem koncertu czuwali nauczyciele: Magdalena Jęczmień przy współpracy z Ewą Dominicką i Tomaszem Hołotą.

/opr. red./

Poprzedni artykułSąsiad wyciął numer
Następny artykułRadny pyta prezydenta, czy miasto chce ubić interes?