Strona główna Sport Inne Sukces akrobatek w Estonii

Sukces akrobatek w Estonii

0

Z drugim miejscem z Estonii wróciły zawodniczki Polonii Świdnica, które z powodzeniem rywalizowały w Międzynarodowym Turnieju Open Tallinn 2016 w akrobatyce sportowej.

akrobatyka

W skład naszej ekipy ekipy weszła  Amelia Cieślak, na co dzień uczennica SP 1 w Świdnicy, a także Roksana Niedziałkowska i Karolina Kozieł ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Lutomi Dolnej. Zawodniczki wystąpiły pod okiem trenerki Anny Kozieł. 

W turnieju uczestniczyło kilkanaście drużyn z Europy. Trójka żeńska stanęła na wysokości zadania, zdobywając wicemistrzostwo Open Tallinn 2016 w trójkach w kategorii AGE 11-16. Warto nadmienić, iż zawody odbyły się na wysokim poziomie akrobatycznym. Rywalizacja o złoto była niezwykle zacięta. O zwycięstwie zadecydowało pięć setnych punktu, niestety na korzyść rywalek.

Dziewczynki poza udanym startem godnie promowały Gminę Świdnica. Niespełna 48 godzin od powrotu odwiedziły Urząd Gminy, gdzie wójt Teresa Mazurek pogratulowała sukcesu, a same uczestniczki nie kryły wdzięczności za okazane wsparcie.

Poprzedni artykułSportowcy z „trójki” czytają dzieciom
Następny artykułRekiny walczyły z najlepszymi z najlepszych