Strona główna Sport Piłka ręczna Powtórka z rozrywki z ubiegłego roku

Powtórka z rozrywki z ubiegłego roku

0

Sportowcy z SP 6 w Świdnicy po raz czwarty z rzędu wygrali zawody sportowego współzawodnictwa szkolnego. Młodzi piłkarze ręczni z „szóstki” jedynie w pierwszym meczu z „ósemką” natrafili na większy opór, wygrywając tylko jednym golem.

osir

Pozostałe swoje spotkania w turnieju mini-piłki ręcznej wygrywali bez problemów, zajmując tym samym pierwsze miejsce. Zawody w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2016-2017” zorganizowane przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odbyły się 29 listopada w hali na osiedlu Zawiszów przy SP 1. Wzięło w nich udział pięć świdnickich podstawówek walcząc o punkty do współzawodnictwa i o awans do dalszych szczebli rozgrywek. Zawody w tej dyscyplinie sportu z roku na rok stoją na coraz wyższym poziomie o czym świadczy fakt większej liczby szkół w nich uczestniczących. Wszystkie zespoły rywalizowały w turnieju systemem każdy z każdym, najpierw w dwóch grupach eliminacyjnych, a następnie w ścisłym finale. Ostatecznie powtórzyła się kolejność z ubiegłego roku. Drużyna SP 6 przed SP 4, a na trzecim miejscu SP 8.

Na zakończenie zespołom wręczono pamiątkowe dyplomy i medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy: Kacper Kwiatkowski (SP 1), Maciej Markowski (SP 4), Hubert Barcik (SP 6), Miłosz Krawczyk (SP 8), Kacper Błaszczyk (SP 315).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 6 – 10 pkt
2. SP 4 – 8 pkt
3. SP 8 – 7 pkt
4. SP 1 – 6 pkt
5. SP 315 – 5 pkt