Strona główna Sport Inne Koszykarze Prakto przegrali po raz szósty

Koszykarze Prakto przegrali po raz szósty

0

Nie udało się koszykarzom Prakto Polonii Świdnica zapisać na swoim koncie drugiego zwycięstwa w tym sezonie. Podopieczni Mieczysława Młynarskiego po zaciętym pojedynku ulegli 70:77 Koszykarskiemu Klubowi Oleśnica.

prakto

Początek spotkania należał do świdniczan. Biało-zieloni pewnie wygrali pierwszą ćwiartkę 17:10. W drugiej kwarcie było nieco gorzej (19:23), ale i tak na przerwę schodziliśmy prowadząc różnicą 3 „oczek”. Po powrocie na boisko więcej zimnej krwi zachowali rywale, popełniając miej błędów i trafiając w kluczowych momentach za 3 punkty. W świdnickiej drużynie po raz pierwszy po kontuzji zagrał Jacek Pałac zdobywając 11 punktów. 13 punktów zebrał Andrzej Słobodzian, a 20 „oczek” Mateusz Soboń. Wśród oleśniczan najskuteczniejsi byli Marcin Stach (15 pkt) oraz Grzegorz Kaczmarek, który celnie trafił wszystkie rzuty osobiste i zdobył aż 25 punktów dla swojego zespołu.

Po tej porażce świdnicki team wciąż plasuje się na dziesiątej, przedostatniej pozycji w tabeli III ligi koszykarzy. Na swoim koncie mamy jedno zwycięstwo i sześć porażek.

Prakto Polonia Świdnica – KK Oleśnica 70:77 (17:10, 19:23, 11:19, 23:25)

Prakto: Soboń 20, Słobodzian 13, Pałac 11, Olszewski 8, Kurpiel  6, Kaczmarczyk 5, Bielawski 3, Majcher 2, Sieńko 2, Baranowski.